کد خبر: 172970

سرقت نیم میلیاردی زن خدمتکار

زن خدمتکار که با بیهوش کردن صاحبخانه 500 میلیون تومان طلاهای او را سرقت کرده بود، دستگیر شد.
اتاق خبر 24

دوازدهم اردیبهشت امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل به شیوه بیهوشی از کلانتری ۱۰۲ پاسداران در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. پس از تحقیقات اولیه از سوی کارآگاهان مشخص شدصاحبخانه خانم ۶۰ ساله‌ای است که به علت مسمومیت شدید بیهوش و در بیمارستان بستری است.

فرزندان این زن پس از حضور در آگاهی عنوان کردند: چند سالی است که برای کمک به مادرمان خدمتکاری را استخدام کرده بودیم تا از او مراقبت کند. پس از چند سال دیگر به او اعتماد کامل داشتیم اما حالا متوجه شده‌ایم که او مادرمان را مسموم کرده است.

با توجه به شواهد، دلایل و غیبت خدمتکار ۴۳ ساله به نام مریم از محل کارش، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت طلاها توسط وی انجام شده بنابراین با مراجعه به شرکت خدماتی که مریم برای اولین بار از سوی آنها به مالباخته معرفی شده بود اطلاع پیدا کردند که مریم چندین سال است هیچگونه ارتباطی با شرکت ندارد و صاحبخانه به شکل خصوصی مریم را به‌عنوان خدمتکار استخدام کرده است.

کارآگاهان با شناسایی محل سکونت مریم در شهرستان شهریار و دریافت نیابتقضائی به این شهرستان اعزام شده و دریافتند که وی حدود یک هفته پیش از سرقت، محل سکونتش را تغییر داده است. در ادامه تحقیقات پلیس نتیجه داد و مخفیگاه خدمتکار سارق در شهرستان شهریار شناسایی و دستگیر شد. مریم پس از دستگیری و انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ به سرقت اعتراف کرد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: طی مدتی که در خانه این زن کار می‌کنم اطلاع کاملی از وضعیت مالی و محل نگهداری طلاهایش پیدا کرده بودم تا اینکه پس از جابه‌جایی محل سکونتم در شهریار، با تهیه نوشیدنی مسموم ابتدا او را بیهوش کرده و پس از سرقت، بلافاصله به شهریار رفته و طلاها را به دو نفر به مبلغ ۷۰ میلیون تومان فروختم.

سرهنگ مرتضی نثاری رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت: کارآگاهان با شناسایی محل تردد دو خریدار اموال مسروقه، در دو عملیات جداگانه هر دو مالخر را دستگیر کرده و در بازرسی از مخفیگاه و محل فعالیت آنها مقادیری از طلاهای مسروقه نیز کشف شد. در حال حاضر متهم اصلی پرونده و همچنین دو خریدار اموال مسروقه با قرار قانونی از سوی دستگاه قضائی، برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر طلاها در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

منبع: روزنامه ایران

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.