کد خبر: 172453

شش مدال طلا، نقره و برنز در انتظار کاراته‌کاهای ایران

در پایان روز نخست لیگ جهانی کاراته، تیم کشورمان چهار فینالیست داشت. کاتای تیمی بانوان و نماینده وزن منهای ۸۴ کیلوگرم هم به دیدار رده بندی راه یافتند.
اتاق خبر 24

دومین مرحله از رقابتهای لیگ جهانی سری A روز جمعه با حضور ۱۸۱۳ کاراته کا از ۱۲ کشور به میزبانی ترکیه در شهر استانبول آغاز شد که در روز نخست از میان نمایندگان پرتعداد کشورمان طراوت خاکسار، کاتای تیمی بانوان (پریسا رحمانی، مائده نصیری پی و مهری یزدانی)، مهدی قراری زاده و صالح اباذری به دیدار نهایی صعود کردند. مهدی خدابخشی و دیگر تیم کاتای بانوان (مظفری نژاد، حسینی نصب و صادقی) به دیدار رده بندی راه یافتند.
در کاتای تیمی بانوان، تیم ایران دوراول امتیاز ۲۳.۲۸ را به ثبت رساند و سپس با کسب ۲۴.۶ در دوم راهی مبارزه پایانی شد تا روز یکشنبه برای کسب مدال با استرالیا دیدار کند. دیگر تیم ایران در این بخش امتیازات ۲۳.۸ و ۲۳.۲۸ را در دورهای اول و دوم کسب کرد و به عنوان تیم سوم به دیدار رده بندی رفت. این تیم روز یکشنبه برای کسب مدال برنز با تیم پرو دیدار می‌کند.
در وزن ۵۵- کیلوگرم، طراوت خاکسار با برتری مقابل «سیمونا زابورسکا» از مقدونیه، «گلمیرا اوسانوآ» از قزاقستان، «لائورن فورباتو» از فرانسه، «شیوری ناکامورا» از ژاپن، «الساندرا حسنی» از کرواسی و «جانا بیتس» از آلمان راهی مبارزه پایانی شد. وی برای کسب مدال رطلا روز یکشنبه برابر «ژو ون» از چین تایپه پیکار می‌کند.
در وزن ۸۴- کیلوگرم، مهدی قراری زاده روز یکشنبه برای کسب مدال طلا به دیدار «آکتاش» از ترکیه می‌رود. وی با برتری مقابل «میشل دورهام» از استرالیا، «دانیل دیانتته» از بلژیک، «مارسل بائن» از آلمان، «صمد گوک» از ترکیه، «ایوان وسیچ»، «آلوین کارال» از کوزوو و «آنتون ایساکائو» از بلاروس به دیدار نهایی راه یافت.
در همین وزن، مهدی خدابخشی بعد از برتری مقابل «ر سپ گز» از ترکیه، «خاویر دلستال» از اسپانیا، «محمد الکتبی» از مصر،؛ «جولین شین» از سوئیس، «آلو ین کارال» از کوزوو، «برات جاکوپی» مقدونیه و «وی وو چون» از چین تایپه، در نیمه نهایی نتیجه را به «اوگور آکتاش» از ترکیه واگذار کرد و به دیدار رده بندی راه یافت.
در وزن ۸۴+ کیلوگرم، صالح اباذری هم با شکست همه رقبا به دیدار نهایی راه پیدا کرد تا روز یکشنبه برای کسب مدال طلا به مصاف «گوگیتا آرکانیا» از گرجستان برود. وی روز جمعه پس از برتری مقابل «آنجلا وسیچ» از کرواسی، «بوگدان تریکوز» از صربستان، «سیمونه مارینو» از ایتالیا، «صادق سنچولی» از کشورمان، «الکساندر کولوکوف» از روسیه و «ایمان سنچولی» از ایرلند شمالی به دیدار فینال راه یافت.
فاطمه چالاکی، سارا بهمنیار، رزیتا علیپور، شیما آل سعدی، ابوالفضل شهرجردی، ذبیح الله پورشیب و سجاد گنج زاد نیز با شکست برابر رقبای خود از دور مسابقات حذف شدند.
این دوره از رقابتها امروز در سایر اوزان پیگیری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.