کد خبر: 172183
یادداشت اتاق خبر 24:

صدای طبل توخالی جنگ علیه ایران

جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون رو در روی آمریکا ایستاده و عقب نشینی نداشته است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

(در دوران کودکی یک بازی انجام می دادیم که هم هیجان داشت و هم خطرناک بود، دو به دو رو به روی هم با دوچرخه هاd خود قرار می گیرفتیم و با سوت یکی دیگر از دوستان شروع می کردیم به رکاب زدن!)

رو در رویی ایران مقابل آمریکا اکنون در مرحله حساسی قرار دارد، اگر تا پیش از این آمریکایی‌ها به فرموده رهبر انقلاب دست چدنی را در دستکش مخملی پنهان کرده بودند، با روی کار آوردن فردی همچون دونالد ترامپ آن دستکش نیز از دست چدنی در آمده و نمایان شده است.

رو در رویی و تقابل جمهوری اسلامی ایران و آمریکا یک تقابل ایدئولوژیک است، به این معنا که جمهوری اسلامی ایران از مکتب اسلامی، آرمان ها و منافع ملی و مذهبی خود دفاع می کند و کوتاه نمی آید، اما آمریکا از منافع شیطانی خود که در حال ترویج آن است، دفاع می‌کند.

هیمنه آمریکا به دست ایران بارها شکسته شده
آمریکا با وجودی که سعی دارد از درگیری مستقیم با جمهوری اسلامی ایران پرهیز کند، اما نمی تواند آن هژمونی خود را مقابل ایران و مردم نادیده بگیرد، چرا که اگر نادیده بگیرد، حنای آمریکا حتی نزد نزدیکترین کشورهای همپیمان خود رنگی نخواهد داشت.

برای همین است که مدام با ایران در حال جدل و تخاصم است تا نشان دهد که هنوز ابرقدرت است و کسی یارای تمکین نکردن ندارد، در حالی که هیمنه ایالات متحده به دست انقلاب اسلامی بارها شکسته شده است.

اما ماجرای آن بازی کودکانه ما که با دوچرخه انجام می شد؛

زمانی که شروع به رکاب زدن می کردیم هر چه به هم نزدیک می شدیم، سرعت بیشتر می شد و دلهره ها هم بیشتر، افکار گوناگونی سراغمان می آمد، از این که اگر به هم برخورد کنیم چه می شود، اگر کوتاه بیاییم و یکی از ما کنار بکشد ضعف تلقی میشود، خسارتی که به دوچرخه ها وارد میشود چقدر است؟ آیا اوراق خواهد شد یا باز هم می توان سوارشان شد؟ خودمان صدمه نمی بینیم؟

همه این تفکراتی که به ذهن نقش می بست بستگی به جرأت و جسارت دو طرف داشت، اگر یکی از ما آن شجاعت را نداشت، دوچرخه را کنار می کشید پیش از این که با دوچرخه روبرو برخورد کند و قس علی هذا.

تبعات کوتاه آمدن در برابر آمریکا
ایران و آمریکا هم به همین شکل هستند، اگر کوتاه بیاییم و کنار بکشیم، آمریکا همچون بولدوزر از روی ایران عبور می کند و هر آنچه که تاکنون ساخته‌ایم ویران می کند.

آمریکا در پی آن است که چنین اتفاقی بیفتد برای همین است که مدام سعی دارد با تحریم‌ها و تهدیدات خود رعب و وحشت را در ایران حاکم کند.

ناو آمریکایی در صورت خطا در تیرس ایران است
اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به آبهای خلیج فارس همراه با چند بمب افکن و جنگنده برای جمهوری اسلامی و مردم ایران تازگی ندارد، اکنون این ناوهای هواپیمابر سیبل های هدف آسانی هستند که می‌توان با موشک‌های کروز نابودشان کرد.

آمریکا در زمان اوباما تلاش زیادی کرد تا بتواند برخی رژیم‌های عربی منطقه به ویژه عربستان سعودی را وادار به جنگ با ایران کند اما موفق نشد، اکنون نیز ترامپ چنین قصدی دارد، سیاست آمریکا جنگ بدون حضور و ورود ایالات متحده به درگیری با ایران است.

هراس آمریکا از رویارویی با ایران
دلیل آن که آمریکا از آغاز جنگ با ایران پرهیز می‌کند ترس از عواقب سنگین آن است به همین خاطر است که ایران باید به راه خود ادامه دهد، کنار نکشد و راه را برای آمریکا باز نکند.

اگر هم برخوردی صورت گیرد، صدمات و لطماتی که آمریکایی‌ها خواهند خورد بسیار بیشتر از ایران خواهد بود. این موضوع را آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند.

جنگ‌طلبان آمریکایی
آمریکای دوران ترامپ همچنان بر طبل جنگ می‌کوبد، شاخ و شانه میکشد، رجز خوانی می‌کند، تهدید می‌کند که اگر نیروهای ایران در منطقه به نیروهای آمریکایی صدمه وارد کنند عواقب آن دامنگیر ایران خواهد شد، اما هیچگاه خود جرأت و جسارت نداشته اند که واکنشی نشان دهند.

طبال طبل جنگ آمریکا تحریک کنندگانی همچون بولتون و پمپئو هستند که آنها را هم اسرائیلی ها تحریک می کنند.

رژیم صهیونیستی مقابل چند موشک مقاومت فلسطین عاجز است و سعودی ها نیز مقابل مردم مظلوم یمن زمینگیر شده اند.

با چنین شرایطی ایران باید هر چه قاطع تر و قدرتمندتر از پیش به سرعت خود بیفزاید که زمان حساسی برای رو در رویی با آمریکا است.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.