کد خبر: 171283
رییس کل دادگستری استان تهران در مراسم تكريم و معارفه دادستان تهران مطرح کرد:

نهادینه شدن هماهنگی میان ارکان قضایی در دوره جدید دستگاه قضا

اسماعیلی بر نهادینه شدن هماهنگی و ارتباط میان ارکان قضایی در دوره تحول جدید دستگاه قضا تاکید کرد.
اتاق خبر 24

غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران و سخنگوی دستگاه قضا در مراسم تکریم و معارفه دادستان جدید استان تهران ضمن تبریک ماه مبارک رمضان اظهار کرد: دوره تحول در قوه قضاییه که با انتصاب آیت الله رئیسی شروع شد، با چله دوم و گام دوم انقلاب و رهنمود‌های رهبری در این ایام به عنوان بیانیه گام دوم، تقارن پیدا کرده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: دوره تحول در این قوه‌ی حساس و حاکمیتی دوره عزت و کرامت قاضی و دادگاه، دوره صیانت از سلامت دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد بدون ملاحظه این و آن، دوره انقلابی گری و جهادی گری، دوره دفاع تمام قد از حقوق مردم در جامعه و برخورد با مفسدان و جنایتکاران و دوره خدمت بی منت به مردم و دوره مردمی بودن دادگستری است.

رئیس کل دادگستری استان تهران بیان کرد: دوره فعلی، دوره‌ای است که همه باید به تعبیر رئیس دستگاه قضا خادم عادل و حامی مطمئن باشیم. در این دوره و همه ادوار دادگستری کل استان تهران به تعبیر همگان ویترین و پیشانی دستگاه قضا بلکه قلب تپنده عدلیه در ام‌القرای جهان اسلام است و دادسرای عمومی و انقلاب تهران اثرگذارترین و مهمترین بخش دادگستری به عنوان دهلیز چپ و راست قلب، ورودی و خروجی این مرکز است و استمرار حیات را بر عهده داشته و ثمره شیرین عدالت را با هدایت خون سالم در تمامی مویرگ‌های جامعه عهده دار است.

اسماعیلی افزود: در دوره تحول قرار بر این است که تحت تدابیر ریاست قوه قضاییه همدلی، هماهنگی، هم افزایی و یکپارچگیِ بیشتر در اجزای قوه قضاییه به ویژه در دادگستری استان تهران ایجاد شود. بدیهی است دادسرای تهران و دادستان تهران دارای شأن، جایگاه و اختیارات و مسئولیت‌های ویژه‌ای در سطح استانی، ملی، بین المللی و در حوزه‌های مختلف امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و قضایی دارای ویژگی‌های بی بدیل و نیازمند تعامل و هماهنگی و ارتباط با مقامات عالیرتبه قضایی، امنیتی، اجتماعی و امثال آن می‌باشد و در انجام امور محوله نیازمند برخورداری از پشتیبانی و حمایت‌های لازم است.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد:، اما هیچ کدام از این‌ها جایگاه دادسرا و دادستانی را از دادگستری کل استان و به ویژه دادستانی کل مجزا و منفک نمی‌کند؛ لذا در دوره تحول بر اساس ساختار سازمانی و جایگاه قانونی، ارتباط، هماهنگی و هم‌افزایی بین دادسرا و دادگاه و دادستانی و رئیس کل دادگستری و دادستان کل کشور و ستاد قوه قضاییه و ریاست محترم آن نهادینه و سازمان یافته خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: اینجانب به عنوان خادم و خدمتگزار در دادگستری استان تهران با آغوش باز از حضور دادستان جدید در دادگستری و دادستانی استان تهران استقبال می‌کنم.

اسماعیلی افزود: قریب به ده سال از دوران مسئولیت خطیر و سنگین آقای جعفری دولت آبادی گذشت؛ ده سالی که با حوادث تلخ فتنه ۸۸ آغاز و با همت و تلاش ایشان شاهد کارنامه‌ای موفق در برخورد با فتنه گران بودیم و دوره خدمت وی در دادستانی تهران با برخورد با اخلالگران در نظام اقتصادی و عوامل ایجاد تلاطم در حوزه ارز و سکه و خودرو و... به پایان رسید.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: اینجانب چه در مسئولیت سابق و چه در مسئولیت فعلی شاهد تلاش و زحمات و کار شبانه روزی و روحیه انقلابی و جهادی دادستان تهران، آقای جعفری دولت آبادی بودم و به نوبه خود به عنوان خدمتگزار مردم در دادگستری از این زحمات و تلاش‌ها نهایت قدردانی را دارم و به برادر عزیز و ارجمندم، به مدیر جوان و انقلابی آقای القاصی مهر تبریک و خیر مقدم عرض نموده و با آغوش باز از حضور ایشان استقبال و دست یاری و کمک به سوی ایشان دراز و دست ایشان را به گرمی می‌فشارم.

رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار کرد: انتخاب وی حاصل اجماع مسئولان عالی قضایی، شامل پیشنهاد بنده، تایید دادستانی کل و تصویب رئیس قوه بود.

اسماعیلی گفت: یکی از برنامه‌های راهبردی در دوره تحول، اهتمام به اجرای دقیق قانون، همه قوانین در همه سطوح و برای همیشه می‌باشد که نمونه بارز آن در انتخاب ریاست دیوان عالی کشور و اجرای دقیق اصل ۱۶۲ قانون اساسی و نیز انتخاب دادستان تهران با پیشنهاد بنده و موافقت دادستان کل کشور و تصویب ریاست قوه قضاییه است.

رئیس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: آقای القاصی مهر از نظر علمی و تحصیلات دانشگاهی در سالیان قبل موفق شده است دوره عالی دانشگاهی را به اتمام رساند و دکترای خویش را در رشته حقوق جزا و جرم شناسی اخذ کند.

اسماعیلی گفت: علاوه بر این وی برخوردار از نیرو و نشاط جوانی است و در عین حال تجربه کافی مدیریتی در سمت‌های مختلف قضایی از جمله معاونت دادستان مرکز استان، قائم مقام رئیس کل، دادستان عمومی و انقلاب شیراز به عنوان یک کلانشهر، رئیس کل دادگستری استان فارس و نمایندگی واحد‌های نظارتی و حفاظتی و مسئولیت حفاظت و اطلاعات دادگستری استان تهران داشته و در کنار روحیه جوانی و انقلابی تجربه زیادی در حوزه مدیریتی دارد.

سخنگوی قوه قضاییه بیان کرد: این آمیزه علم و تجربه نوید موفقیت را در دادسرای تهران به ما و همکاران می‌دهد و اینجانب نهایت همکاری را با دادستان تهران خواهم داشت و از همه همکاران در رده‌های مختلف و شهرستان‌های تابعه تهران و مقام‌های امنیتی و انتظامی، عزیزان سپاه، نیروی انتظامی و سازمان اطلاعات و دیگر بخش‌ها توقع و انتظار دارم برای سربلندی دستگاه قضایی و موفقیت دادستان جدید نهایت همکاری را با ایشان داشته باشند.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.