کد خبر: 171218

بارندگی در بسیاری از مناطق در ۳ روز آینده

یک کارشناس هواشناسی گفت: بعدازظهر امروز در استان‌های مرتبط با کوه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی رگبار و رعد و برق داریم.
اتاق خبر 24

محمد اصغری در تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی اظهار کرد: امروز وقوع رگبار و رعد و برق را در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، کهکیلویه و بویراحمد و حتی کرمان داریم.

وی افزود: همچنین این وضع برای ارتفاعات استان‌های همدان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، کردستان، قزوین، البرز و تهران نیز پیش بینی می‌شود.

اصغری گفت: در سواحل دریای خزر غالباً وزش باد گرم حاکم می‌شود که این موضوع باعث افزایش دما می‌شود که این افزایش دما را امروز در بیشتر مناطق کشور خواهیم داشت.

وی افزود: بخش‌های جنوب شرق کشور نیز وزش باد و گرد و خاک خواهند داشت و همچنین آب‌های جنوبی کشور تا حدی مواج است.

این کارشناس هواشناسی گفت: از فردا موج نسبتاً عمیقی وارد کشور می‌شود که موجب بارش و کاهش دما خواهد شد و از پس فردا مجدداً هوا گرم می‌شود.

اصغری افزود: برای فردا شدت بارندگی برای کوه‌های استان‌های مرتبط با البرز و زاگرس خواهیم داشت.

وی گفت: فردا در سواحل دریای خزر و استان اردبیل باید منتظر وقوع بارش باشیم و از یکشنبه وزش باد و گرد و خاک از شدت بیشتری برخوردار می‌شود.

این کارشناس هواشناسی افزود: در سه روز آینده در بسیاری از مناطق باید منتظر بارش باشیم که بارش ممکن است به صورت تگرگ باشد و همچنین وقوع صاعقه نیز دور از ذهن نیست.

اصغری گفت: پدیده مشترک این روزها در بیشتر مناطق وزش باد است.

منبع: جام نیوز

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.