کد خبر: 171052

سرنوشت نامعلوم بنزین

از زمانی که اولین ماشین ها به کشور وارد شدند، مسئله سوخت جزو حیاتی ترین مسائل کشور قلمداد گردید و هر روز بر اهمیت آن افزوده شد، زیرا بخش بسیار مهمی از زندگی مردم و اقتصاد را درگیر خود می کرد. گاه کمبود سوخت و گاه گرانی و کیفیت اثر مستقیمی بر تورم و معیشت مردم داشته است تا جایی که بسیاری از کالا ها از بالا و پایین شدن قیمت سوخت اثر می پذیرند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

 

از اواسط دهه 80 بحث های تفاوت قیمت سوخت در ایران و سایر کشورها بخصوص همسایگان شدت یافت. بسیاری از کارشناسان منتقد این موضوع بودند و اعتقاد داشتند که اختلاف قیمت ها به حدی است که موجب معضلاتی در افتصاد کشور می شود که از مهم ترین آن ها می توان به قاچاق سوخت اشاره کرد.

از طرفی رشد فزاینده مصرف نیز مزیدبر علت شده بود که دولتمردان کم کم به فکر راه حلی اساسی برای اصلاح الگوی مصرف باشند. در تیر ماه سال 86 در نهایت دولت وقت رای به اجرای سهمیه بندی بنزین داد. به این ترتیب سهمیه هایی برای هر خودرو و بر اساس میزان مصرف و نوع خودرو تعیین و در کارت های هوشمند بنزین اعمال گردید. اجرای این پروژه نیز اما مشکلات فراوانی داشت و روند خرید بنزین سهمیه ای و فروش آن بصورت آزاد توسط برخی سودجویان صورت گرفت. در آن زمان هر لیتر بنزین سهمیه‌ای با نرخ ۱۰۰ تومان و هر لیتر بنزین آزاد نیز با قیمت ۴۰۰ تومان عرضه شد. مرحله بعدی افزایش قیمت بنزین در ۲۸ آذر ۱۳۸۹ با اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران کلید خورد و هر لیتر بنزین سهمیه‌ای به ۴۰۰ تومان و بنزین آزاد هم به ۷۰۰ تومان رسید.

افزایش بعدی قیمت بنزین در سال ۱۳۹۳ در دولت تدبیر و امید بود که با اجرای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها هر لیتر بنزین سهمیه‌ای به ۷۰۰ تومان و هر لیتر بنزین آزاد به ۱,۰۰۰ تومان رسید که با تک نرخی شدن بنزین در سال ۱۳۹۴ به قیمت ۱,۰۰۰ تومان پرونده بنزین سهمیه‌ای بسته شد.

اما باز هم مدتی است که اخباری مربوط به سهمیه بندی بنزین به گوش می رسد. دولت سعی داشت که در لایحه بودجه سال 98، از طریق اصلاحات قیمت سوخت بخش زیادی از منابع در بخش اشتغالزایی را فراهم سازد اما به اعتقاد برخی تحلیلگران، دولت پس از مدتی به این نتیجه رسید که حتی بخشی از کسری بودجه احتمالی را نیز از طریق تغییر قیمت بنزین و گازوئیل جبران کند.

به این ترتیب که علاوه بر سهمیه بندی، حامل های انرژی با افزایش حدود 50 درصدی مواجه شوند اما با مخالفت بهارستان روبرو گردید. هرچند این طرح منتقدان بسیاری را مقابل خود می دید که اعتقاد داشتند که پاستور نشینان برای جبران کسری بودجه دست به چنین اقدامی می زنند، اما دولت مهم ترین هدف را خود از افزایش قیمت سوخت اشتغالزایی اعلام می دارد. کارشناسان اقتصادی معتقدند که فارغ از مباحث اثر گذاری روانی، اثر واقعی افزایش 50 درصدی قیمت بنزین بر تورم کلی کشور در حدود یک درصد خواهد بود و در صورتی که درآمد حاصله از این راه صرف اشتغالزایی شود، چنین تورمی می تواند توجیه پذیر باشد.

 

مخالفت مجلس با بنزین ۲ نرخی

در همین حال دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی از عزم راسخ دولت برای مدیریت مصرف خبر داد و گفت:« مدیریت یارانه سوخت و انرژی باید به‌گونه‌ای باشد که رفاه جامعه به‌ویژه اقشار دهک‌های اول تا هفتم دچار آسیب نشود و دولت در این زمینه عزم جدی دارد. از طرفی بنزین سرمایه کشور است و باید از هدررفت آن جلوگیری کنیم که بر همین اساس، دولت در آستانه تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه است.»

اما به نظر می رسد دولتمردان علاوه بر کنترل مصرف، عزم جدی بر افزایش قیمت های حامل های انرژی دارند، تا جایی که مجلسی ها چندین بار هشدار دادند که چنین روندی مورد تایید آنها نیست و با آن مخالفت کرده و میکنند.

بنزین

علی بختیار عضو کمیسیون انرژی مجلس نیز اخیرا اظهار کرده بود: «مجلس در سال ۹۸ تصمیمی در خصوص افزایش قیمت بنزین یا سهمیه بندی آن اتخاذ نکرده است. تنها یک بحثی مطرح شد که برای جبران خسارات ناشی از سیل، مجلس ۲۰۰ تومان نرخ بنزین یا گازوئیل افزایش دهد و مانع برداشت منابعی از صندوق توسعه ملی شود که به نتیجه‌ای نرسید؛ بنابراین آنچه در مجلس می‌گذرد مخالفت با سهیمه بندی و افزایش نرخ بنزین در سال ۹۸ است.»

همچنین محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا، گفت: «در این جلسه در مورد قیمت بنزین بحث و گفتگویی نشد. فعلاً در مورد سناریو‌های سهمیه بندی بنزین صحبتی نمی‌کنم، زیرا به التهابات در بازار دامن می‌زند.اما به نظر می‌رسد عزم دولت در افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین جدی است.»

در کنار این ها اما حرف های سخنگوی کمسیسون انرژی مجلس نیز جالب توجه است. اسدالله قره خانی نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس تصریح کرد: «اکنون بحث افزایش قیمت سوخت یا دو نرخی شدن یا سهمیه بندی بنزین مطرح نیست و در لایحه بودجه سال جاری دولت هیچکدام از این موارد را مطرح نکرده بود و پیشنهاداتی که در مجلس مطرح بود در کمیسیون انرژی رأی نیاورد.»

بنزین گران شود یا نه؟

برخی رسانه ها از احتمال اجرایی شدن طرح سهمیه بندی بنزین تا پایان امروز خبر داده اند و شاید دولت ساز و کار جدید خود برای سوخت را اعلام کند. همچنین کاشناسان مختلفی نیز تغییرات قیمت بنزین و اصرار دولت بر گرانی آن را به مسائل سیاسی پیوند می زنند.

غلامحسین حسنتاش، کارشناس ارشد انرژی طی یادداشتی نوشت: این که چهارسال افزایش تدریجی قیمت حامل‌های انرژی که در قانون پیش‌بینی شده است را اجرا نکنیم تا دوباره رای بیاوریم و بعد که خیالمان راحت شد جمع آن افزایش‌ها را یکباره اجرا کنیم تا شوک بزرگ دیگری به پیکره نحیف اقتصاد و معیشت مردم وارد شود، یک فریب‌کاری مخرب است. ظاهرا دولت خوب وقتی را هم برای این شوک انتخاب کرده است چراکه مجلس هم سال آخرش نیست و انتخابات مجلس بعد نزدیک نیست.

بنزین

در شرایط فعلی مسئله ای که تقریبا قطعی است، عزم دولتمردان برای سهمیه بندی بنزنین و کنترل مصرف می باشد و البته فعال شدن کارت های سوخت اولین اقدام عملی و جدی دولت در این راستا خواهد بود.در هر صورت، پیش بینی ها و احتمالا از تصمیمات قطعی در این مورد بسیار زیاد است و هر روز شایعات مختلفی از بنزین 2500 تومانی و 7000 تومانی به گوش می رسد. اما با بررسی جوانب و شرایط بعید است که دولت در حال حاضر تصمیمی بر گران شدن حامل های انرژی بگیرد بلکه فعلا نیازمند کنترل و کاهش مصرف است.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.