کد خبر: 170481

هشدار درباره احتمال طغیان دوباره گرگانرود

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان به روستاهای واقع در مسیر گرگانرود حد فاصل روستای چن سولی تا روستای سقر یلقی به دلیل طغیان رودخانه و افزایش حجم ورودی آب به این حوزه آبریز هشدار داد.
اتاق خبر 24

مجتبی جمالی مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان گفت: بر اساس اخطاریه‌های سازمان هواشناسی و با توجه به افزایش بارندگی همراه با وزش باد، شهروندان از حضور در بستر رودخانه خودداری کرده و در استحکام سیل بند‌های احداثی مردمی بکوشند.

ادامه داد: اعضای ستاد مدیریت بحران استان در حالت آماده باش هستند تا تدابیر لازم را برای هدایت آب از فیوز‌ها و شکاف‌های ایجاد شده در بالا دست شهر آق قلا بکار بگیرند و مانع ورود مجدد آب به این شهر شوند.

امان گلدی ضمیر فرماندار آق قلا نیز در این باره گفت: باتوجه به پیش بینی تداوم بارش‌ها تا روز‌های آینده، ورود حجم آب حدود ۲۱۰ مترمکعب بر ثانیه به حوزه آبریز گرگان رود پیش بینی می‌شود.

وی گفت: اگر میزان بارش باران و طغیان از مقدار پیش بینی شده بیشتر نباشد، احتمال ورود آب به محله‌های شهری تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

ضمیر افزود: تاکنون دستوری برای تخلیه مناطق شهری صادر نشده، اما شهروندانی که چادر‌های موقت خود را در شهر برپا کرده و احتمال آبگرفتگی آن وجود دارد می‌توانند از سالن ورزشی امام خمینی برای اسکان موقت استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.