کد خبر: 169763
یادداشت اتاق خبر 24

یک پیشنهاد برای کمک به سیل زدگان

با وجود مشکلات اقتصادی در کشور، در جریان سیل اخیر که استان های زیادی را درگیر خود کرده بود، هم مردم خوب درخشیدند و نیروهای امدادی و ارتش و سپاه.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

شاید برخی در خارج و داخل تصور نمی کردند که مردم با همت بلند خود اینگونه به یاری هموطنان بیایند و به یاری آنها بشتابند.

اشتیاق مردم برای کمک به هم میهان خود چه از جنبه مالی و چه از جوانب دیگر در سیل اخیر بی نظری و کم نظیر بود.

بسیاری از جوانان کشور داوطلبانه راهی مناطق سیل زده شدند تا بخشی از گرفتاری های مردم را بر طرف کنند.

هر چند کمبودها، ضعف ها و در برخی مواقع عدم مدیریت های صحیح باعث گلایه مردم شده است، اما یاری و همکاری مردم مناطق سیل زده و دیگر مناطق کشور بسیار پر رنگ تر از آن گلایه هایی است که البته به حق هم هست.

خسارات سیل زیاد است چرا که گستردگی آن فراوان است، همزمان 24 استان درگیر سیل شده است که قطعاً برای هر کشور و دولتی مدیریت آن دشوار و بازسازی آن نیز دشوارتر خواهد بود.

تاکنون بر اساس برآوردهای اولیه، خسارات سیل در استان های کشور به ویژه گلسان، لرستان و خوزستان 16 هزار میلیارد تومان تخمین زده شده است، که البته برآورد دقیق آن احتمالا اندکی بیش از رقم پیش بینی است.

رقمی که تخمین زده شده رقم زیادی است و در این شرایط با برداشت از صندوق ذخیره ارزی، تنها این صندوق ضعیف تر می شود.

اکنون ماهیانه به همه آنهایی که یارانه دریافت میکنند، 3400 میلیارد تومان پرداخت میشود که تقریباً یک سوم خساراتی است که در سیل وارد شده است.

اگر جمعیتی که در سیل درگیر هستند از رقم 3400 میلیارد تومان کم کنیم، یعنی یارانه آنها پرداخت شود، باز هم رقم قابل توجهی برای بازسازی و کمک به سیل زدگان خواهد بود.

کافی است کردم ایران یک ماه یارانه دریافت نکنند تا از این مبلغ برای یاری به هم میهنان هزینه شود.

حتی می توان برای محکم کاری، از سوی مردم نمایندگانی بر چگونگی هزینه کرد یارانه یک ماه مردم ایران برای سیل زدگان نظارت کنند.

میتوان یک ماه را بدون یارانه گذراند و آن را برای کمک به هم وطنان سیل زده هدیه کرد.  

مشارکت مردمی تاکنون در میان ایرانیان وجود داشته است و اکنون زمان آن است تا با وجود تهدیدات و تحریم های اقتصادی که آمریکا عامل اصلی آن است و حتی از ورود کمک های امدادی و انسان دوستانه دیگر کشورها به ایران ممانعت می کند، کمک های بیشتری صورت گیرد تا توطئه دشمن در این شرایط خنثی شود.

چشم پوشی مردم از یک ماه یارانه خود، تنها کمک به مردم سیل زده نیست، بلکه پاسخی قاطع به دشمنان خواهد بود که همه تلاش خود را کردند تا کمک رسانی و امداد به مردم مختل شود.

با چشم پوشی از دریافت یک ماه یارانه خود همت و بخشش را کامل کنیم.
 
در این زمینه دولت می تواند هماهنگی های لازم را انجام دهد و از مردم بخواهد که برای چنین هدف بزرگی دست به کار شوند. اکثر مردم حتماً با این اقدام موافق خواهند بود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.