کد خبر: 169391
یادداشت اتاق خبر 24

از باج‌گیر خواندن سپاه تا تروریست دانستن سردار اسلام

پس از روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، تصمیمات او در عرصه بین المللی شوک های سیاسی زیادی را به دنیا وارد کرده است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

خروج آمریکا از برجام، خروج از پیمان پاریس، خروج از منع سلاح های هسته ای بخشی از تصمیمات و اقداماتی است که آمریکا برای وارد کردن شوک سیاسی به جهان انجام داده است.

حال این شوک های سیاسی از سوی رژیم آمریکا برای او کاربردی خواهد داشت یا نه، به آینده نه چندان دور بستگی دارد.

روشن است که در این میان هر اقدامی که آمریکا در تضاد با جریان و قوانین بین الملل و معاهدات و تعهداتی که این رژیم داده است شکل می گیرد، نه تنها افکار عمومی جهان مخالفت های خود را همراه با انتقاد افزایش می دهد، بلکه دولت ها نیز با دیدن نوع رفتار مردم خود مجبور به مخالفت با تصمیماتی که آمریکا می گیرد میشوند.

هر چند شاید دولت ها با رژیم آمریکا مناسبات استراتژیک داشته باشند، اما قطعاً منافع ملی آنها با تصمیمات و رفتارهای رژیم حاکمه آمریکا به خطر خواهد افتاد و چنین روابطی را دیگر نمی توان استراتژیک نامید.

 آمریکا اکنون به مانند شناگری می ماند که در حال غرق شدن است و برای جلوگیری از خفگی دست به هر کاری میزند تا خفه نشوم، اما دست رژیم آمریکا به جایی بند نمی شود چرا که تصمیمات انجام شده از سوی این رژیم باعث شده تا ریسمان های دوستی با دیگران نازک شود.

با سرعتی که آمریکا برای نابودی خود در پیش گرفته در آینده شاهد خواهیم بود که تنها همپیمان و دوست این رژیم، رژیم اسرائیل خواهد بود که البته دلیل اصلی دچار شدن آمریکا به وضعیتی که در آینده نزدیک برای او پیش بینی می شود، همین رژیم اشغالگر و کودک کش است.

اکنون نیز آمریکا با قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که یک نیروی نظامی رسمی در جمهوری اسلامی است، بر کارنامه تصمیمات اشتباه و غلط خود افزود.

کافی است که به نوع واکنشی که از سوی کشورهای دنیا به این تصمیم صورت گرفت، توجه کرد تا به این نتیجه رسید که تنها چند کشور از این اقدام ترامپ حمایت کرده اند.

رژیم اسرائیل نخستین رژیمی بود که از تصمیم رژیم آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمایت کرد و از آن شادمان شد.

طبیعی هم بود که رژیم اسرائیل از تصمیم ترامپ آن هم همزمان با برگزاری انتخابات پارلمانی در سرزمین های اشغالی حمایت کند، بخشی از اقدام ترامپ علیه ایران در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی برای پیروزی نتانیاهو در انتخابات پارلمانی بود.

رژیم عربستان سعودی نیز که اکنون شباهت زیادی به رژیم جنایتکار و کودک کش اسرائیل پیدا کرده است، دومین رژیمی بود که از تصمیم ترامپ علیه ایران حمایت کرد و از آن خرسند شد.

اقدام تازه رژیم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران تکه دیگری از پازل فشار حد اکثری به ایران است.

همه اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران برای به زانو درآوردن انقلاب اسلامی است، برای همین است که پامپئو وزیر خارجه رژیم آمریکا با عصبانیت کامل پس از اقدام علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می گوید؛ «این کار آمریکا نباید هیچ‌کس را غافلگیر کند. سپاه پاسداران از شماری باج‌گیر تشکیل شده و نه انقلابی‌ها.»

رژیم آمریکا مرحله به مرحله جلو آمده و برنامه های خود را علیه انقلاب اسلامی پیاده کرده اما نتیجه دلخواه را نگرفته است.

اکنون برروی نیرویی دست گذاشته که هر چند پیش از این نیز در فهرست تحریم های اقتصادی رژیم آمریکا قرار داشت، اما می داند که سپاه پاسداران یک سازمان و نهاد چند منظوره است که توانایی های بسیار بالایی دارد.

سپاه پاسداران علاوه بر این که یک ماهیت نظامی دارد و اولویت اصلی او همین است، وظایف دیگری نیز بر عهده دارد که بر اساس قانون بر عهده این سازمان انقلابی گذاشته شده است، اتفاقاً سپاه پاسداران یک نهاد انقلابی است که باعث شده تا پامپئو با عصبانیت بگوید سپاه پاسداران انقلابی نیست! از نظر وزیر خارجه رژیم آمریکا رفتار انقلابی و انقلابی گری چگونه است؟!

این که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیگر زمینه ها نیز فعالیت دارد و با کارآمدی خود توانسته است بسیاری از تحریم های اقتصادی آمریکا را خنثی کند، انقلابی بودن سپاه را می رساند، آیا ساخت پالایشگاه و توسعه میدان های نفتی در پارس جنوبی و دیگر مناطق نفت خیز کشور که باعث خودکفایی در تولید بنزین شد، یک اقدام انقلابی در راستای خنثی کردن تحریمهای آمریکا علیه ایران نیست؟

اکنون سپاه پاسداران، تمام قد در مناطق سیل زده حضور دارد و ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز همچون نیروهای سپاه جهادی و انقلابی عمل کرده و به یاری مردم ایران شتافته اند، چنین نیرویی با این ویژگیهای خاص، باید هم از سوی دشمن تهدید شود تا بتواند از قابلیت های آن بکاهد.

سپاه پاسداران با اشراف کامل بر مسائل گوناگون کشور، توانسته است در بسیاری بزنگاه ها، توطئه ها را خنثی کند، این نیروی انقلابی در مسائل امنیتی بسیاری از جاسوسان آمریکایی را دستگیر کرده که برای آمریکا رسوایی به بار آورده است، چنین نیرویی با قابلیت های بزرگ و ویژه باید هم از اهداف آمریکا باشد.

اگر رژیم آمریکا سعی داشت با اقدام خود سپاه را از چشم مردم ایران بیندازد، اما باعث شد که محبوبیت سپاه پاسداران در میان افکار عمومی ایران افزایش یابد.

سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران محبوب ترین شخصیت نظامی در میان مردم ایران است و این نشان دهنده آن است که افکار عمومی از عملکرد نیروهای سپاه رضایت دارند و آن را تأیید میکنند.
حال اگر آمریکا از زبان پامپئو هم بگوید سپاه انقلابی نیست بلکه باج گیر است و یا سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه را تروریست بداند و او را با البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش مقایسه کند، حرف مزخرف و مفتی است که برای افکار عمومی قابل قبول نیست.

البغدادی اکنون تحت حمایت و در حفاظت آمریکا قرار دارد در حالی که جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با تروریست های تفکیری تحت فرماندهی او شهید دادند و هزینه کردند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.