کد خبر: 169334
اتاق خبر 24 گزارش می‌دهد

آرامش آمریکایی‌ها در منطقه چگونه به هم خواهد ریخت؟

پس از انجام یکسری تبلیغات رسانه ای گسترده از سوی آمریکا درباره اقدام علیه سپاه پاسداران، روز گذشته ترامپ رسما سپاه پاسداران را در فهرست گروه های تروریستی قرار دارد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

پس از آن که آمریکا از تصمیم خود برای قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های تروریستی از سوی آمریکا رونمایی کرد، فرمانده کل سپاه پاسداران در واکنش به این تصمیم گفت؛

«اگر امریکایی ها دست به چنین حماقتی بزنند و امنیت ملی ما را به مخاطره بیندازند، مطابق سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران اقدامات مقابله به مثل را عملیاتی و در دستور کار قرار خواهیم داد. در چنین شرایطی دیگر ارتش و نیروهای امنیتی امریکا در منطقه غرب آسیا از آرامش امروز برخوردار نخواهند بود.»

پس از انجام یکسری تبلیغات رسانه ای گسترده از سوی آمریکا درباره اقدام علیه سپاه پاسداران، روز گذشته ترامپ رسما سپاه پاسداران را در فهرست گروه های تروریستی قرار دارد.

رسانه های آمریکایی و غربی در یک اقدام هماهنگ تبلیغات گسترده ای را در این زمینه و در چند روز گذشته آغاز کردند و بازخوردها و بازتاب های چنین خبری را دریافت کردند و از این ماجرا مقامات سیاسی آمریکا نیز بهره بردند.

مهمترین بازتابی که به دست سیاستمداران و مقامات رژیم آمریکا رسیده، واکنش هایی است که در ایران نسبت به تصمیم آمریکا علیه سپاه اتخاذ شده است.

حتی اگر واکنش های قاطع مقامات سیاسی و نظامی در جمهوری اسلامی ایران باعث تغییر نظر مقامات آمریکایی از تصمیم خود نشد، اما ترس و واهمه همیشه در دل نیروهای تروریست آمریکایی مستقر در منطقه باقی خواهد ماند و این اتفاق تنها بخش کوچکی از به هم ریختن آرامش آنها در منطقه است.

فاکس نیوز در خبری درباره تصمیم مقامات آمریکایی درباره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ماجرا را بازتر کرده و نوشته است؛

«زمانی که یک گروه یا جماعتی به‌ عنوان گروه تروریستی معرفی می‌شود دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و نظامی آمریکا وظیفه پیدا می‌کنند با این تروریست‌ها مبارزه کنند و هر جا که آنها را یافتند یا به قتل برسانند یا دستگیر و مجازات کنند. از آنجا که شاخه برون ‌مرزی سپاه قدس ماموریت‌های مستشاری در کشورهایی مانند سوریه و عراق دارد در صورت عملیاتی شدن این طرح، تمام نیروها و تاسیسات سپاه به ‌عنوان اهداف تروریستی قلمداد می‌شود و زمینه برای حمله آمریکا به نیروهای انسانی یا تاسیسات سپاه فراهم می‌شود.»

تصمیم آمریکا و عملیاتی کردن آن در واقع اعلان جنگ و تهدید جمهوری اسلامی ایران است که اکنون با این وجود، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه سپاه پاسداران در منطقه در حالت آماده باشد کامل قرار دارند.

آمریکا در منطقه غرب آسیا و خلیج فارس پایگاه های ثابت و همچنین نیروهای متحرکی دارد که در تیررس نیروهای مسلح جمهوری اسلامی قرار دارند.

پایگاه های آمریکا در بحرین، قطر، امارات، کویت، نیروهای مستقر در سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان و برخی دیگر از کشورها، همچنین ناوهای آمریکایی در خلیج فارس و دریای عمان، همه در رصد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند و به راحتی می توان آنها را هدف قرار داد.

واکنش ایران در قرار دادن نیروهای تروریست آمریکایی در منطقه در گروه های تروریستی بلافاصله پس از اقدام آمریکا، رفتاری انقلابی و قاطع بود که از سوی شورای عالی امنیت ملی گرفته شد.

اگر آنچه که فاکس نیوز ادعا کرده از سوی نیروهای تروریست آمریکایی عملیاتی شود، تک تک پایگاه های ثابت و متحرک آمریکا در منطقه به راحتی هدف قرار خواهد گرفت و این اتفاق بخش مهمی از بر هم خوردن آرامش آمریکایی ها در منطقه خلیج فارس و غرب آسیا است.

آمریکا جنبش های آزادی بخش را تروریست می داند، در حالی که چنین جنبش هایی برای آزادی سرزمین مادری خود با اشغالگران مبارزه می کنند.

مهمترین جنبش های آزادی بخش حال حاضر گروه های مبارز فلسطینی همچون حماس و جهاد اسلامی است.

در لبنان نیز سازمان حزب الله که یک حزب رسمی و قانونی در این کشور است، از نظر آمریکا یک گروه تروریستی محسوب می شود، اما در واقع وجود حزب الله در لبنان است که باعث شده اسرائیل جرأت تجاوز و اشغال لبنان را نداشته باشد.

نیروهای مردمی که در عراق برای مبارزه با داعش شکل گرفته، از دیگر گروه هایی است که اکنون آمریکا با فلسفه وجودی آن مخالف است و مشکل دارد.

آمریکایی ها بارها خواهان انحلال نیروی حشد الشعبی و النجباء شده اند اما مقامات عراق با این درخواست مخالفت کرده اند و تاکنون ایالات متحده را از رسیدن به هدف خود ناکام گذاشته اند..

تعریفی که آمریکا از تروریسم مطرح می کند، تعریف مختص خود و چند کشور همراه و همپیمان او است. هر جا که منافع آمریکا در نظر باشد، تعریف مفهومی از تروریسم نیز تغییر میکند.

اما آمریکایی ها حتی برای آن که برنامه های خود را در برخی نقاط عملیاتی کننند و به اهداف خود برسند دست به ایجاد گروه ها و سازمان هایی می زنند که ماهیت اصلی آنها تروریستی است.

گروه تروریستی همچون داعش که در سوریه و عراق سر برآورد و بیش از 8 سال جنگ در سوریه و عراق را باعث شد، دست پرورده آمریکا با تفکر وهابیت سعودی است.

سال هاست که در افغانستان، گروه تروریستی القاعده شکل گرفته است و تأسیس این گروه با تصمیم آمریکا بود، هر چند در زمان باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا در یک شوی تلویزیونی اسامه بن لادن رهبر این گروه آمریکایی در خاک پاکستان دستگیر و کشته شد، اما با این وجود این سازمان تروریستی همچنان وجود دارد و فعالیت می کند.

آیا داعش، القاعده و دیگر گروه های تروریستی ساخته آمریکا جنبش های آزادی بخش هستند که برای آزاد کردن سرزمین خود از اشغال اشغالگران می جنگند؟!

اما درباره گروه های تروریستی که آمریکا آنها را تأسیس کرده ماجرا کاملا تفاوت دارد، داعش، القاعده و دیگر گروه های تروریستی وابسته به آمریکا نه تنها جنبش های آزادیبخش نیستند بلکه در صدد اشغال سرزمین هایی هستند که آمریکا آنها را به جان آن کشورها انداخته است.

داعش با حضور خود در سوریه و سپس عراق، علاوه بر جنایات فجیعی که انجام داد، براساس برنامه ریزی های آمریکا، قصد اشغال این دو کشور را برای ایجاد یک دولت اسلامی داشت.

منطقه غرب آسیا، خلیج فارس و حتی اروپایی ها، مدیون جمهوری اسلامی ایران، سپاه و ارتش هستند، اگر سپاه و ارتش ایران در سوریه و عراق حضور نداشتند، اوضاع منطقه و اروپا اکنون بسیار خطرناک بود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نیروی نظامی رسمی همچون ارتش در جمهوری اسلامی ایران است و تصمیم آمریکا تبعات زیادی برای نه تنها این کشور بلکه منطقه خواهد داشت.