کد خبر: 169307
اتاق خبر 24 گزارش می‌دهد

مردم سیل‌زده فروشگاه‌ها را غارت کردند!

مردم پس از سیل بزرگی که در برخی شهرها جاری شد، به فروشگاه ها و مراکز خرید حمله ور شدند!
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

سیل که جاری شد مردم در انتظار نیروهای امدادی بودند، همه خانه ها در محاصره سیل ویرانگر است، چند روز از وقوع سیل می گذرد اما هیچ خبری از امداد و نجات نیست.

مردم از فرصت استفاده کرده و به فروشگاه ها و مغازه ها حمله ور می شوند.

اهالی سیل زده شهرها که در کنار خود و در میان خود نیروی پلیس را نمی بینند، از آشفته بازاری که به خاطر سیل درست شده، استفاده کرده و فروشگاه ها، مغازه ها و هر آنچه که در دسترس است غارت می کنند.

مسئولین هنوز واکنش درخور توجهی از خود نشان نداده اند، گروه های امدادی، نیروهای پلیس و یگان هایی از ارتش راهی مناطق سیل زده شده اند.

نیروهای ارتش و پلیس، مسلح به سوی شهرهای سیل زده روان شده اند چرا که از رفتار مردم خبر دارند.

آب، برق، تلفن و دیگر نیازهای ضروری شهرهای سیل زده قطع است، هیچ ارتباطی برقرار نیست. تنها چند گزارشگر و خبرنگار حاضر در مناطق سیل زده از اوضاع برخی از شهرها گزارش تهیه می کنند.

برخی عکاسان خبری مشغول عکس برداری از اتفاقاتی هستند که پس از سیل افتاده است.

عکس های آنها در رسانه ها منتشر می شود، مردم را نشان می دهند که بی مهابا و سراسیمه به فروشگاه ها و مغازه ها یورش برده و مشغول بردن هر آنچه که در این فروشگاه ها است، هستند.

سیل

هر نوع کالایی که می بینند بر می دارند، لوازم خانگی، صوتی و تصویری، مواد غذایی و خوراکی، لباس؛ در واقع هر کالایی که بتوان برداشت، در دست مردم دیده می شود، برخی نیز با خودروهای خود با وجود جاری بودن آب در خیابان ها، به فروشگاه ها و مغازه های بی صاحب آمده اند تا بتوانند اجناس و کالاهای بیشتری را غارت کنند.

اوضاع شهرهای سیل زده با یورش مردم به فرشگاه ها برای غارت جلوه بدی پیدا کرده است.

باران همچنان می بارد و آب در خیابان ها جاری است و خانه ها را نیز در بر گرفته، برخی از اهالی که در خانه اسلحه دارند، با سلاح تردد می کنند.

امنیت شهرهای سیل‌زده بسیار پایین است، هر کس سعی دارد تا خود را زنده نگه دارد، مردم سیل زده حتی به یکدیگر رحم نمی کنند.

سیل

اوضاع شهرهایی که دچار سیل شده اند، هنگام شب بسیار وخیم تر از روز است، شب ها هیچ امنیتی حاکم نیست، حتی با وجود حضور نیروهای پلیس و ارتش در سطح شهر، زد و خوردها و غارتگری ها ادامه دارد.

در برخی مواقع حتی نیروهای ارتش و نیروهای پلیس، خود اقدام به سرک کشیدن در فروشگاه های بزرگ می کنند تا آنها نیز از غارت بی بهره نمانند.

نیروهای امدادی با خود به اندازه کافی نیازهای سیل زدگان را ندارند، مصدومین به کمک های پزشکی نیاز دارند و کشته شدگان نیز باید جمع آوری و دفن شوند، اما اکنون پس از گذشت 3 روز از وقوع سیل، مردم همچنان آواره و سرگردان هستند و نیروهای امداد رسان نیز توان کمک رسانی به آنها را ندارند.

تصور می کنید توصیفی که از سیل شد، سیل ایران است؟! منصفانه بگویید، آیا تصور کردید که چنین وضعیتی در مناطق سیلزده ایران حاکم است یا نه! یا پی بردید که چنین وضعیتی که گفته شد در دیگر کشورها اتفاق افتاده است؟

اینجا ایران نیست، آنجایی که تعریفش شد و گوشه ای از آن توصیف شد، گلستان، لرستان، ایلام یا خوزستان نیست.

آنجا آمریکا است، همان کشوری که خود را تافته جدا بافته می داند، همان کشوری که خود را با فرهنگ و با تمدن می پندارد، در حالی که آمریکای کنونی بر روی پیکر میلیون ها سرخپوست که مالکان اصلی آن بوده و هستند، بنا شده است.

هر بار که در آمریکا سیل و طوفان می شود، مردم سیل زده این کشور همان رفتاری را انجام می دهند که تنها بخش کوچکی از آن گفته شد.

مردم ایران در سیلی که هنوز جاری است، در کنار هم و دست در دست هم تلاش کردن تا از دردها و گرفتاری ها کاسته شود.

مردم در کنار نیروهای امدادی، ارتش و سپاه بار دیگر یک دفاع مقدس از میهن اسلامی را به راه انداختند که از یاد نرفتنی است.

سیل

این عکس غارت نیست، در کنار هم بودن برای مبارزه با سیل است، مردم خوزستان نمی خواهند شهرشان را سیل ببرد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.