کد خبر: 168651

سیل به ۵۰ اثر تاریخی لرستان خسارت زد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: بر اثر سیل اخیر ۵۰ اثر تاریخی استان  صدمه دیده‌اند.
اتاق خبر 24

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: بر اثر سیل اخیر پل‌های کشکان، شکسته، سرطاق ساربان، پلدختر و افرینه و کاروانسراهای تاریخی از جمله ۵۰ اثر تاریخی استان بوده که صدمه دیده‌اند.

سید امین قاسمی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان از خسارت بیش از ۲۱۰ میلیارد ریالی به آثار تاریخی لرستان در جریان سیل اخیر استان خبر داد و گفت: در جریان سیل اخیر آثار تاریخی با توجه به قدمت آن‌ها بیشترین خسارت را متحمل شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه خسارات وارد شده به پلهای تاریخی نسبت به دیگر آثار بیشتر بوده افزود: پل‌های کشکان، شکسته، سرطاق ساربان، پلدختر و افرینه و کاروانسراهای تاریخی از جمله ۵۰ اثر تاریخی استان بوده که در اثر بارش‌های اخیر صدمه دیده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با بیان اینکه طبق برآورد اولیه خسارت وارده به آثار تاریخی استان بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال بوده عنوان کرد: حجم خسارت به زیر ساخت‌های گردشگری استان را ۳۸ میلیارد ریال است و خسارت‌های وارده به این بخش عمدتاً شامل تخریب راه‌های دسترسی و شبکه‌های انتقال انرژی است.

قاسمی گفت: همچنین برآورد ریالی خسارت به بخش خصوصی از جمله مشاغل خانگی و کارگاه‌های صنایع دستی به میزان ۱۰ میلیارد ریال بوده است.

 

 

منبع: خبرگزاری فارس