کد خبر: 168601

سیل، شهرتاریخی یزد را تهدید نمی کند

 مدیرکل مدیریت بحران استان یزد با بیان اینکه وضعیت بارندگی ها در استان رصد می شود، گفت: نگرانی بابت ورود سیل به شهرتاریخی یزد وجود ندارد.
اتاق خبر 24

 هادی هادی نسب، مدیرکل مدیریت بحران استان یزد با بیان اینکه تمام مسائل جوی در استان رصد و پایش می شود، گفت: هیچ سیلی شهر تاریخی یزد را تهدید نمی کند.

وی در خصوص سیلی که از شهر تفت( سمت غرب شهرتاریخی یزد) به سمت یزد گسیل شده، گفت: این سیل مسیر مشخصی دارد و بعد از تفت به سمت منطقه چرخاب یزد می رود که در بین راه هم مخازن بزرگ نگهداری آب وجود دارد و سرریز آن به منطقه چرخاب می رود واصلا جای نگرانی برای ورود این آب به شهر تاریخی یزد نیست.

هادی نسب افزود: اگر سیل بزرگی هم از سمت تفت به یزد بیاید در سیل بندهای منطقه ورودی خواهد ماند که ظرفیت بسیار بالایی دارند که با توجه به اوضاع جوی و پیش بینی هواشناسی، فعلا چنین مسئله ای رخ نخواهد نداد.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در خصوص سیلی که از سمت مهریز( جنوب شهر یزد) به سمت شهر تاریخی یزد می آید، هم گفت: سیل مذکور به سمت بیابان های منطقه فهرج می رود و در مسیر آن هم سدهای مختلفی و سیل بندهایی از قدیم احداث شده و اصلا جای نگرانی نیست.

منبع: خبرگزاری ایلنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.