کد خبر: 168574

طغیان آبگیرهای بالادست رودخانه خشک شیراز

بارش شدید باران که از صبح روز گذشته در شیراز آغاز شده همچنان ادامه دارد.
اتاق خبر 24

بارش شدید باران منجر به حادثه روز 5 فروردین در شهر شیراز و جاری شدن سیلاب که سبب کشته شدن 19 نفر از هموطنانم شد، این بارش شب گذشته و صبح امروز نیز ادامه دارد.

در همین راستا مسئولان به تشریح وضعیت کنونی استان پرداختند. رحیم آزادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس با اشاره به بارش شدید باران از شب گذشته تاکنون در شهر شیراز و استان فارس اظهار داشت: در حال حاضر در بالادست رودخانه خشک شیراز آبگیرها طغیان کرده و وارد رودخانه خشک می‌شود که همین امر سبب افزایش سطح آب در محدوده رودخانه شده است.

وی با اعلام هشدار درباره عدم توقف در کنار رودخانه خشک، گفت: امکان افزایش سطح آب در رودخانه خشک وجود دارد بنابراین از کسانی که در حاشیه رودخانه فعالیت دارند به ویژه کسانی که در پایین پل علی بن حمزه هستند، مراقبت بیشتری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس افزود: در سطح شهر نیز بالا آمدن آب مشکلاتی را به وجود آورده است اما دستگاه‌های خدمات‌رسان در محل حضور دارند.

آزادی همچنین از شهروندان درخواست کرد که اگر کار ضروری ندارند از تردددر سطح شهر پرهیز کنند.

عبدالهاشم دهقانی، فرمانده پلیس راه شمال استان نیز درباره وضعیت راه‌ها اعلام کرد: در حال حاضر تمامی محورها باز است و تنها محور کازرون به سمت فراشبند سمت بالاده به دلیل آبگرفتگی پل مسیر مسدود شده است.

وی با بیان اینکه محور فرعی رامجرد به سمت اقلید نیز ریزش کوه گزارش شده است، گفت: در تمامی محورهای اصلی تردد باز است و مشکلی وجود ندارد.

فرمانده پلیس راه شمال استان فارس افزود: باتوجه به بارش شدید از رانندگان و مسافران تقاضا می‌شود از مکان کنونی خود حرکت نکنند.

دهقانی همچنین درباره وضعیت دروازه قرآن بیان کرد: از پل شهید اسکندری به سمت دروازه قرآن مسدود شده است و مردم می‌توانند از مسیر سعدی به سمت کمربندی زیباشهر یا کمربندی جوادیه استفاده کنند.

فرودگاه شیراز نیز برقراری تمامی پروازها را اعلام کرده همچنین راه آهن استان از تردد همه قطارها خبر داده است. راهداری استان فارس نیز از حرکت اتوبوس‌ها با هماهنگی پلیس راه خبر داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم