کد خبر: 168401
جروزالم پست منتشر کرد:

پیش‌پرده‌ای از «معامله قرن»/ خاک‌فروشی به‌ نفع اسرائیل!

گروه‌های فلسطینی، هسته‌های مقاومت، سازمان‌های مردم‌نهاد و فراکسیون‌های پارلمانی در کشورهای اسلامی بالاتفاق با پروژه معامله قرن مخالفت کرده و درباره شیطنت امریکا و رژیم‌های صهیونیستی و سعودی هشدار داده‌اند.
اتاق خبر 24

به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، طرح سازش موسوم به "معامله قرن" در کتابی که اخیرا راجع به خانواده "کوشنر" داماد و مشاور ارشد ترامپ به چاپ رسیده، رونمایی شده است.

در بخشی از این کتاب که به قلم " ویکی وارد" نگاشته شده و «کوشنر، طمع، جاه‌طلبی و فساد» نام دارد، از پیش‌نویس طرحی سخن به میان آمده که "جرد کوشنر" برای صلح خاورمیانه ارائه نموده است.

 

 

6.jpg

 

به نوشته جروزالم پست، بر اساس این طرح، اردن بخشی از سرزمین خود را به فلسطین می‌دهد و عربستان بخشی از خاکش را به اردن می‌بخشد. مصر هم دو جزیره دریای سرخ را به عربستان واگذار می‌کند.

در مرحله دیگری از طرح موسوم به معامله قرن، وعده داده شده است که خط لوله انتقال گاز از عربستان به نوار غزه احداث می‌شود و کارخانه تصفیه آب در سرزمین‌های اشغالی با هزینه سعودی‌ها به‌منظور تأمین آب آشامیدنی اهالی غزه احداث می‌شود.

گفتنی است اسکای نیوز پیش‌تر در حاشیه اجلاس ورشو از قول کوشنر اعلام کرده بود که: «پس از انتخابات نهم آوریل در اسرائیل، کاخ سفید از طرح خاورمیانه‌ای خود با تمرکز بر مرزها رونمایی خواهد کرد که تأثیر به‌سزایی در سیاست و اقتصاد کل منطقه شامل مصر و اردن و لبنان خواهد داشت.»

یادآور می‌شود که گروه‌های فلسطینی، هسته‌های مقاومت، سازمان‌های مردم‌نهاد و فراکسیون‌های پارلمانی در کشورهای اسلامی بالاتفاق با پروژه معامله قرن مخالفت کرده و درباره شیطنت امریکا و رژیم‌های صهیونیستی و سعودی هشدار داده‌اند.

منبع: جام نیوز