کد خبر: 168169
اتاق خبر 24 گزارش می‌دهد

ایران هراسی در اروپا با چاشنی دروغ تروریسم

آمریکایی ها برای اینکه برجام را کاملاً نابود کنند، از نیرنگ های زیادی استفاده می کنند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

اروپا هر چند خود را پایبند توافق هسته ای نشان میدهد و تلاش هایی را هم دراین زمینه انجام داده است اما عملاً هنوز گام مثبتی در اجرای تعهدات خود برنداشته است.

اکنون 11 ماه از خروج آمریکا از برجام می گذرد و در این مدت ایران و اروپا گفت و گو میکردند تا به نتیجه برسند.

آمریکا از ادامه همکاری اروپا با ایران بر سر توافق هسته ای خرسند نیست به همین خاطر در طول مدت خروج خود از برجام سعی کرده است تا اروپا نیز به طور کامل از توافق هسته ای بیرون برود.

رایزنی های فراوانی از سوی ایالات متحده انجام شد تا اروپا را از همکاری با ایران منصرف کند، هر چند بازی اروپا و آمریکا با ایران بر سر برجام خود رمز و رازهایی دارد، اما ظاهر ماجرای توافق هسته ای همین است که می بینیم.

ایران به توافق پایبند است و تعهدات خود را اجرا می کند و در مقابل آمریکا و اروپا برجام را زیر پا گذاشته و نابود کرده اند.

پس از نامساعد شدن هوای برجام، اقداماتی در اروپا انجام شد که سعی داشت مقصر آن را ایران معرفی کند.

برخی اقدامات تروریستی و قصد ترور باعث شد تا برخی کشورهای اروپا چند دیپلمات کشورمان را اخراج کند.

هلند در این راه پیش قدم بود، حتی چند تن از دیپلمات های کشورمان به اتهام اقدام تروریستی بازداشت شدند.

آمریکا ایران را همواره حامی تروریسم معرفی کرده است، حتی ایران را متهم به دست داشتن در برخی اتفاقات تروریستی نموده همچون واقعه تروریستی 11 سپتامبر که اسناد و مدارک بسیاری وجود داشت که ثابت می کرد عربستان در آن نقش داشته است، اما پرونده بسته شد و نام رژیم سعودی نیز از آن حذف شد.

اکنون آمریکا به خاطر شکست های سنگینی که از ایران متحمل شده و باعث فرو ریختن آن ابهت پوشالی ایالات متحده گشته، از همه گزینه هایی که تصور می کند می تواند با آنها به ایران ضربه بزند استفاده می کند.

اکنون آمریکا مستقیم به اروپا می گوید که ایران تهدید تروریستی برای اروپا است!

نیتان سِیلز هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه ایالات متحده، که برای گفت‌وگو با مقام‌های انگلیس به لندن سفر کرده، در مصاحبه با روزنامه «دیلی تلگراف» هشدار داده کشورهای اروپایی با خطر حملات تروریستی ایران در خاک خود روبرو هستند و باید برای مهار رژیم جمهوری اسلامی اقدامات بیشتری انجام دهند!

وی مدعی شد، که ایران در سال‌های گذشته چند طرح ترور را در اروپا دنبال کرده و باز هم می‌تواند انجام دهد!

اتهامات وارده به ایران از سوی آمریکا برای تحریک اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران بدون ارائه اسناد و مدارک ادعایی مطرح می شود، در حالی که جمهوری اسلامی ایران در بحران غرب آسیا به ویژه در سوریه باعث شد تا از ورود گسترده گروه های تروریستی تکفیری وهابی به اروپا جلوگیری شود.

اروپا به ایران مدیون است چرا که اگر به نبرد با تروریست های تکفیری نرفته بود، اکنون آنها در اروپا جولان می دادند.

ایران چرا باید دست به اقدامات تروریستی در اروپا بزند، در حالی که پس از گذشت چند ماه از وارد کردن اتهام نقش ایران در اقدام به عملیات تروریستی در نشست گروه منافقین در فرانسه و یا نقش دیپلمات های ایران در ترور برخی افراد در دانمارک و هلند هیچ سند و مدرکی که ثابت کند ایران در آن اتهامات نقش داشته ارائه نشده است!

جمهوری اسلامی ایران نیازی به اقداماتی که اروپا و آمریکا متخصص در آن هستند، ورود کند، ایران رو در روی دشمنان خود می جنگد و نیازی به ترور ندارد.

همه اتهاماتی که علیه ایران و از سوی آمریکا وارد می شود، در راستای سیاست ایران هراسی و ایران ستیزی است، در حالی که سیاست اسلام هراسی و اسلام ستیزی نیز در دستور کار غرب قرار دارد که نتیجه چنین سیاستی اقدام تروریستی علیه مسلمان در نقاط گوناگون کشورهای غربی است ک یک نمونه آ« به تازگی در نیوزلند اتفاق افتاد و 50 نفر از مسلمانان بی گناه کشته شدند.

عامل ترور در نیوزلند گرایش های شدید فاشیستی، نازیستی و صهیونیستی دارد و این حقیقتی است که در گفته ها و نوشته های او دیده شده است.

جنایتکارترین گروه ها و افراد در دامن فرهنگ غربی متولد و پرورش می یابند، اگر اقدام تروریستی در اروپا اتفاق بیفتد بی تردید دست صهیونیست جهانی و آمریکا مستقیماً در آن وجود دارد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.