کد خبر: 168147

نوروز چند نفر مشهدی می‌شوند؟

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی گفت: تشرف بالغ بر ۹ میلیون زائر به مشهدمقدس در ایام نوروز سال ۹۸ پیش‌بینی می‌شود.
اتاق خبر 24

سیدخلیل منبتی اظهار داشت: ورود بالغ بر ۹ میلیون زائر به مشهدمقدس در ایام نوروز سال ۹۸ پیش‌بینی می‌شود. در سال ۹۷ حدود ۸ میلیون زائر به مشهدمقدس مشرف شدند و پیش‌بینی می‌شود امسال به دلیل تعطیلی بیشتر نسبت به سال گذشته، تعداد مسافران و زائران نیز بیش از سال گذشته شود.

وی تصریح کرد: مانند سال‌های گذشته که تمام حرم منور رضوی مفروش شد، امسال نیز همین اتفاق رخ می‌دهد و همچنین به دلیل احتمال بارندگی در ایام نوروز، باید پارکینگ‌ها نیز مفروش شوند، این امر به زودی در پارکینگ‌های یک و سه حرم رضوی محقق می‌شود.

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی با اشاره به انجام امور متعدد در ابتدای سال ۹۸ گفت: علاوه بر موارد مذکور، در پارکینگ‌ها برای لحظه تحویل سال «ال سی دی» نصب می‌کنیم تا در لحظه تحویل سال مراسم پخش شود.

وی ادامه داد: بالغ بر ۹۰ دستگاه «ال سی دی» در صحن‌ها نصب شده تا در این مکان‌ها نیز در سال تحویل مراسم مختلف به همراه سخنرانی مقام معظم رهبری پخش شود.

منبتی خاطرنشان کرد: اماکن متبرکه وظیفه‌ای در قبال پارکینگ‌ها ندارد اما به دلیل ترافیک ناشی از تردد بسیار در این منطقه، باید به عموم و زائران استفاده از پارکینگ یادآوری شود. برنامه ریزی دقیق و منظم مرتبط با خدمات ایام زیارتی، ایجاد زمینه لازم جهت حفظ شئونات اسلامی و برخورد لازم با ناهنجاری‌های اجتماعی موجود، ارائه خدمات مطلوب متناسب با تنوع و ویژگی‌های زائرین و نظایر این موارد از اهداف اماکن متبرکه آستان قدس رضوی است.

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی بیان کرد: توسعه و گسترش روزافزون حوزه اماکن متبرکه در سال‌های اخیر سبب افزایش فعالیت‌های مسئولان این نهاد به مشتاقان و ارادتمندان حضرت رضا (ع) است.

منبع: خبرگزاری تسنیم