کد خبر: 167801
اتاق خبر 24 گزارش می‌دهد

قابل توجه موافقین پیوستن ایران به اف ای تی اف

آمریکایی ها بی توجه به قوانین بین المللی و پیمان هایی که امضا کرده اند، سعی می کنند تا عرصه به جمهوری اسلامی ایران تنگ شود.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

برجام یک نمونه کامل از بدعهدی آمریکا بود، هر چند نیازی به آزمون و خطا نبود و از همان ابتدا نیز روشن بود که ایالات متحده به تعهدات خود پایبند نخواهد ماند.

آمریکا پس از خروج از برجام در وزارت خارجه خود، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران را تعبیه کرد و برایان هوک را به این مسئولیت منصوب کرد. برایان هوک رئیس «گروه اقدام ایران» است.

هدف آمریکا به صفر رساندن فروش نفت ایران است، رژیم صهیونیستی نیز چند روز پیش ادعا کرده بود که کشتی های حامل نفت ایران را قاچاق تلقی می کند و به آن ها حمله خواهد کرد. تاکنون این رژیم جرأت چنین کاری به خود نداده است اما اگر دست از پا خطا کند، قطعاً و بدون شک پاسخ دندان شکنی را دریافت خواهد کرد.

امیر حاتمی وزیر دفاع کشورمان در واکنش به اظهارات نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی گفته است؛ «جمهوری اسلامی توان لازم برای برخورد با این موضوع را دارد و در صورت بروز، محکم به آن پاسخ خواهد داد.»

چنین تهدیداتی با توجه به این که تحریم های نفتی ایران غیر قانونی و خارج از مصوبات سازمان ملل است، در نظر جامعه جهانی نیز قابل قبول نیست ضمن این که حق پاسخ را برای ایران قانونی می کند.

پس از تشکیل گروه اقدام ایران به ریاست برایان هوک در وزارت خارجه آمریکا، یک دستگاه دیگر علیه جمهوری اسلامی راه اندازی شده که در وزارت خزانه داری این کشور است.

اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران نامی است که به این گروه اتلاق می شود.

سیگال مند لکر یکی از مسئولین خزارنه ‌داری آمریکا از برنامه تازه این دستگاه علیه ایران گفته است.

او گفته؛ «ما اقدام به تشکیل یک واحد یکپارچه با هدف بهبود فعالیت‌های دفتر تروریسم و اطلاعات مالی و هماهنگی‌های درون‌سازمانی علیه ایران کرده‌ایم.»

"واحد تلفیقی مسائل مالی ایران"، یک گروه درون‌سازمانی در دفتر تروریسم و اطلاعات مالی است که دانش ما درباره فعالیت‌های مخرب ایران را شکل می‌دهد و به بررسی روش‌های جدید برای اقدام علیه ایران و عاملان غیرقانونی تحت حمایت این کشور می‌پردازد.

سیگال مند لکر رئیس دفتر اطلاعات مالی خزانه‌داری آمریکا است که به « اتاق جنگ ساکت واشنگتن برای نبرد با ایران» شهرت دارد.

دفتر تروریسم و اطلاعات مالی آمریکا علیه ایران، ماموریت خود را اجرای راهبردهای آمریکا برای مبارزه با تامین مالی تروریسم در سطح داخلی و بین‌المللی، تدوین و اجرای راهبردهای ملی در خصوص مبارزه با شبکه‌های پولشویی و تامین مالی تروریسم اعلام کرده است.

یکی از مهم‌ترین اهداف «دفتر تروریسم و اطلاعات مالی» هدایت جنگ اقتصادی علیه ایران، ضربه زدن به گروه‌های مقاومت و تبدیل کردن نظام مالی آمریکا به یک اهرم فشار علیه اقتصاد کشورهای ناهمسو با این کشور است.

واحدی که آمریکایی ها در خزانه داری خود تشکیل داده اند و هدف آن تنها جمهوری اسلامی ایران است، از چندین کارگروه دیگر تشکیل شده است.

حتی اگر ایران به اف ای تی اف بپیوندد و دو کنواسیون پالرمو و سی اف تی را هم اجرا کند، «دفتر تروریسم و اطلاعات مالی» در خزانه داری آمریکا بی توجه به پیوستن ایران به گروه اقدام مالی مشترک، برنامه ها و اهداف خود را علیه ایران پیاده می کند.

در واقع پیوستن ایران به پیمان هایی همچون اف ای تی اف، نوعی خود تحریمی و محدود کردن در مقابل دشمنی است که همچنان در حال برنامه ریزی برای صربه زدن به ایران است.

آمریکا، همان رفتاری که در برجام با جمهوری اسلامی ایران انجام داد، در ماجرای اف ای تی اف نیز انجام می دهد.

ایران اکنون تنها متعهد به توافق هسته ای است و همچنان آن را اجرا می کند و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز پایبندی ایران در دوره های مشخص تأیید می کند. اما آمریکا و اروپا نه تنها به تعهدات خود پایبند نیستند، بلکه در سخنانی آمرانه تأکید می کنند ایران باید به برجام پایبند باشند و در آن بماند!

هنگامی که ایران به اف ای تی اف پیوست و کنوانسیون های پالرمو و سی اف تی را اجرا کرد، آمریکا و حتی اروپا، به دشمنی های خود پایان نخواهند داد. اینگونه تصور نشود که با این وجود قرار است تحریم های بانکی برداشته شود یا تحریم فروش نفت ایران لغو شود.

اگر اف ای تی اف ایران را هم از فهرست سیاه خود بیرون بیاورد، آمریکا تحریم های مالی و بانکی را لغو نخواهد کرد، اروپا هم با ایالات متحده همانگونه که اکنون همراه بوده همراهی خواهد کرد.

اما برای مقابله با چنین طرح و برنامه هایی که آمریکایی ها علیه ایران تدارک دیده اند چه باید کرد؟

رئیس جمهور فرمانده جنگ اقتصادی است، آمریکایی ها اتاق جنگ اقتصادی تشکیل داده اند و در آن از زبده ترین کارشناسان اقتصادی، سیاسی و اطلاعاتی امنیت خود بهره می برند.

رئیس جمهور نیز باید یک اتاق جنگ اقتصادی تحت فرماندهی خود با بهره گیری از بهترین و دلسوزترین کارشناسان اقتصادی، سیاسی و اطلاعاتی و امنیتی برای خنثی کردن همه برنامه های اتاق جنگ آمریکا اقدام کند.

تصمیمات این اتاق جنگ میتواند پس از تأیید رهبری و شورای عالی امنیت ملی لازم الاجرا باشد. یا حتی با وجود دلسوزان و افراد انقلابی درون این اتاق جنگ مستقل عمل کند و تنها از رهبری نظام اسلامی مشورت بگیرد.

به هر حال که برای عبور از شرایطی که آمریکایی ها ببرای ایان تدارک دیده اند نیازمند ساز و کاری هستیم تا بتواند تحریم های اقتصادی را با وجود بی تحرکی در اقتصاد کشور خنثی کند و اقتصاد را نیز به تحرک وادارد.