کد خبر: 167157

انتقاد قهرمان آسیا از بدقولی وزارت ورزش

قهرمان دوی ۳ هزار متر با مانع آسیا با انتقاد از بدقولی وزارت ورزش گفت: برای کسب یک مدال طلا ماه‌ها و بعضاً سال‌ها زحمت می‌کشیم اما مسئولان وزارت ورزش به وعده‌ای که داده بودند عمل نکردند.
اتاق خبر 24

حسین کیهانی قهرمان طلایی کشورمان در ماده دوی ۳ هزار متر با مانع در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و دارنده رکورد این رشته در آسیا، مثل بسیاری از قهرمانان دیگر این بازی‌ها بابت پرداخت نشدن پاداش‌های قهرمانی از مسئولان ورزش و وزارت ورزش و جوانان گلایه دارد.

قهرمان ایران و آسیا در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار داشت: در حالیکه به ما وعده داده بودند پاداش‌های قهرمانی آسیا را تا اسفند دریافت کنیم، متأسفانه این وعده محقق نشد و الان که شب عید است دست قهرمانان که به این امید مانده بودند کاملاً خالی است.

وی اضافه کرد: مقابل فوتبال جبهه ندارم اما این سوال برای من پیش آمده اگر پول برای ورزش نیست، چرا برای فوتبال هست؟ آیا در کشور ما فقط فوتبال ورزش است؟ چرا ورزشکاران این رشته درآمدهای میلیاردی دارند اما برای دیگر رشته‌ها هیچ پولی نیست؟

قهرمان آسیا گفت: ما برای آنکه یک مدال طلا در آسیا بیاوریم ماه‌ها و شاید سال‌ها تلاش کنیم و زحمت بکشیم. سختی می کشیم تا یک مدال طلا بیاوریم اما این می‌شود سرنوشت پاداش‌های ما.

کیهانی گفت: همه قهرمانان ورزش از قشر محروم جامعه هستند. این را برای دلسوزی نمی گویمبلکه برای این می گویم که مسئولان به هوش باشند. خود من از خانواده‌ای بودم که تحت پوشش کمیته امداد بود. من با این شرایط و تحمل این سختی‌ها توانستم تا قهرمانی آسیا و شکستن رکورد خودم را بالا بکشم، اما با این شرایط باید شب عید گرفتار گرفتن این پاداش باشم.

رکورددار آسیا گفت: در جاکارتا با چهار دونده آفریقایی الاصل که پیراهن تیم‌های بحرین و قطر را پوشیده بودند رقابت فشرده‌ای داشتم و این چهار ورزشکار را شکست دادم. این را گفتم تا مشخص شود در چه شرایط سختی قهرمان آسیا شدم و رکورد آسیا را شکستم. این پاداشی که قرار است به ما بدهند شش ماه است آن را به تأخیر انداخته‌اند از شیر مادر هم برای ما حلال‌تر است.

منبع: خبرگزاری مهر

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.