کد خبر: 166404

برنامه ارتش آمریکا برای مقابله با روسیه و چین

یک مقام ارشد پنتاگون گفت ارتش آمریکا تخمین می‌زند توانایی‌های نظامی روسیه در سال ۲۰۲۸ و توانایی‌های نظامی چین در سال ۲۰۳۰ افزایش خواهد یافت و آمریکا یک دهه برای آن تهدید‌ها وقت دارد.
اتاق خبر 24

یک مقام ارشد پنتاگون روز دوشنبه در مصاحبه‌ای گفت ارتش آمریکا تخمین می‌زند توانایی‌های نظامی ارتش روسیه در سال ۲۰۲۸ و توانایی‌های نظامی ارتش چین در سال ۲۰۳۰ افزایش شدید خواهد یافت و آمریکا تقریبا یک دهه برای آمادگی جهت آن تهدید‌ها وقت دارد.

مارک اسپر عالی‌ترین مقام غیرنظامی در ارتش آمریکا گفت ارتش این کشور تقریبا ۲۰۰ برنامه تسلیحاتی را کاهش می‌دهد، حذف می‌کند یا به تاخیر می‌اندازد تا بودجه خود را بر سرمایه گذاری‌های مربوط به این توانایی‌ها متمرکز کند و تهدیدات در حال ظهور روسیه و چین را پس بزند.

وی گفت: «آن چه ما به دنبال آن هستیم سال ۲۰۲۸ و بعد از آن است، زیرا فکر می‌کنیم این سال زمان افزایش شدید قدرت روس هاست و چینی‌ها بعد از آن در سال ۲۰۳۰.»

اسپر گفت: «این اقدام برای جبران جنگ‌ها در عراق و افغانستان است و در نتیجه ارتش این کشور اکنون باید تجهیزات خود را که به مدت ۴۰ سال در حال خدمات بوده اند به روز رسانی کند.»

منبع: باشگاه خبرنگاران

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.