کد خبر: 165890

فراخوان حماس برای روز جمعه

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیش رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.
اتاق خبر 24

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس چهارشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد: از ملت فلسطین در قدس و کرانه باختری و سرزمین های اشغالی سال 1948 میلادی دعوت می کنم که در صفی استوار به سمت مسجد الاقصی برای حفاظت و پاسداری از آن عزیمت کنند.

وی هشدار داد: اقدامات صهیونیستها در شهر اشغالی قدس و مسجد مبارک الاقصی و اقدام آنها در بستن باب الرحمه و برخی موسسات الاقصی حاوی وجود خطری استثنایی و بیانگر مقاصد آنها برای تحمیل شرایط جدیدی برای تقسیم مکانی و سیطره تدریجی بر این مسجد است.

هنیه همچنین از مقاومت و مبارزان خواست تا با همه ابزارها و امکانات موجود به دفاع از مسجد الاقصی برخیزند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: ملت فلسطین که همه توطئه ها و اقدامات گذشته اشغالگران علیه مسجد الاقصی را خنثی کرد، به این اقدامات نیز تن نخواهد داد و به فعالیت و تلاش خود در تمام سمت و سوها برای به شکست کشاندن این توطئه جدید ادامه خواهد داد. ما با جان و خون خود از مسجد الاقصی دفاع خواهیم کرد.

هنیه گفت: حمله جدید و خطرناک صهیونیست ها علیه مسجد الاقصی بعد از کنفرانس ورشو شروع شد زیرا سران اشغالگر از طریق این کنفرانس گمان کردند که شکاف جدیدی را در دیوار عادی سازی روابط (دولت های عرب) با خود ایجاد کرده اند.

وی خواهان توقف کامل هرگونه عادی سازی روابط و ملاقات با دشمن صهیونیست و سران آن در همه سطوح و زمینه ها و توجه به مسئله فلسطین و تاکید بر این نکته شد که اشغالگران دشمن اصلی و مرکزی امت اسلامی به شمار می روند.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم