کد خبر: 165820
اتاق خبر 24 گزارش می‌دهد

دست مردم زیر ساطور مونتاژکاران خودرو

خودرو شاید در مقابل بقیه اقلام و کالاهای اساسی اهمیت زیادی نداشته باشد، اما تأثیر روانی آن زیاد است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

قیمت خودرو در ایران بسیار ناگهانی و بدون حساب و کتاب بالا رفت و همینطور هم در حال بالا رفتن است.

دو خودرو ساز بخوانید (مونتاژ کار) اصلی در کشور وجود دارد که نبض بازار خودرو را نیز در دست گرفته است.

دلش بخواهد قیمت خودرو را پایین می آورد که تاکنون این اتفاق نیفتاده است دلش نخواهد بالا می برد که این اتفاق بارها افتاده است.

این دو خودروساز هرگونه که دلشان بخواهد خودرو را به فروش می رسانند، روش فروش آنها به گونه ای است که تنها در اندیشه سود خود هستند ولا غیر، حقوق مصرف کننده به هیچوجه در قاموس این دو خودرو مونتاژ کار، دیده نمیشود.

کیفیت خودروهای ایرانی به قدری پایین است که حتی ارزش خرید هم ندارد، اما چون بازار خودرو انحصاری است، اکثر مردم مجبور هستند که تن به خرید خودروهای بی کیفیت داخلی بدهند.

خودروسازی را در ایران نباید یک صنعت دانست، بلکه یک بازار مکاره است برای بازار خودرو تا بتوانند از شرایط موجود سود هنگفتی را به جیب بزنند. به واقع مونتاژکاران خودرو در ایران از سیاست همینه که هست استفاده میکنند و میگویند می خواهی بخواه نمیخواهی هم باید بخواهی!!!

اکنون که در این آشفته بازار مونتاژکاران خودرو قیمت محصولات بی کیفت خود را سرسام آور بالا برده اند، وزارتخانه صنعت معدن و تجارت خود را کنار کشیده و هیچ اقدامی برای جلوگیری از روند افزایش قیمت انجام نمیدهد دولت نیز واکنشی ندارد چرا که اعتقاد دارد در ایران ارزانی است!!!

مثلاً یکی از دلایل کمبود و افزایش قیمت گوشت را قاچاق آن به خاطر ارزان بودن دام می داند!!!

حال پراید 48 میلیون تومانی حال حاضر هم از نظر دولتمردان ارزان است یا گران نمی دانیم، اما مونتاژکاران خودرو خود اعتقاد دارند خودرو آنها هم با کیفیت است و هم ارزان!

اکنون این دو خودرو مونتاژ کار در یک طرح ویژه میخواهند فروش فوری خود را راه بیندازند.

این تصمیم دلاورانه در حالی از سوی آنها گرفته شده است که تا پیش از این ادعا میکردند مونتاژ خودرو به شدت کاهش پیدا کرده و توانایی پاسخگویی به نیاز بازارا را ندارند!

خودروساز مونتاژکار

حتی این خودروسازان به بهانه افزایش نرخ دلار و شرایط اقتصادی موجود نتوانستند، بخوانید (نخواستند) تعهدات خود را در قبال آنهایی که خودرو پیش خرید کرده بودند انجام دهند.

بر اساس آنچه که از انبارهای مونتاژکاران خودرو دیده شده همه این انبارها پر از خودروهایی است که پیش از این مونتاژ شده اما با دیدن وضع بازار و ارز طمع افزایش قیمت چشم آنها را به وجدان بسته و باعث شده تا آنها خودروهای مونتاژ شده خود را با قیمت های بسیار گران تر به مشتری بفروشند.

اکنون نیز طرح فروش فوری آنها جای سوال دارد چرا که اگر دو شرکت مونتاژ کار خودرو در ایران توانایی فروش فوری را دارند چرا خودروهای پیش فروش شده را به خریداران تحویل نمی دهند که ماهها است از زمان تحویل آن گذشته و در واقع بدعهدی کرده اند.

طرح فروش فوری مونتاژکاران خودرو تنها 5 درصد زیر قیمت بازار است و این در واقع مشارکت در گران فروشی آشکار است.

آیا در یک خودروی 50 میلیون تومانی در بازار 5 درصد که میشود دو میلیون و نیم، تفاوتی با خرید از بازار دارد؟

خریدار به بازار مراجعه می کند و بی منت پول نقدر را می دهد و همان زمان هم خودروی خود را تحویل میگیرد.

اکنون در این زمینه یک پرسش مهم وجود دارد، بازار خودروهای صفر کیلومتری که در نمایشگاه های خود یا در آگهی های اینترنتی به فروش می رسانند از کجا آورده اند؟

طرح مونتاژکاران خودرو برای کنترل بازار این است؟!

در اقدام دو مونتاژ کار خودرو چند نکته وجود دارد؛

نخست آن که خودروهای مونتاژ داخل را چه کسانی گران کردند غیر از آن دو مونتاژ کار.
 
_دوم این که فروش فوری خودرو رد این شرایط که قیمت ها به اوج خود رسیده است تنها برای سود بیشتر آن دو مونتاژ کار خودرو است.

و سوم هم اگر دو مونتاژ کار خودرو، برای فروش فوری، خودرو دارند چرا خودروهای ثبت نامی را به متقاضیان تحویل نمیدهند در حالی که آنها پول خودرو را پرداخت کرده اند؟!

به هر حال به نظر می رسد و یقین نیز وجود دارد در این میان برخی سعی دارند از آب گل آلود ماهی بگیرند.

این وضعیت خودرو و دو شرکت مونتاژکار خودرودر ایران، این از وضعیت گوشت و مرغ در کشور که سودجویان و رانت خواران از این بازار میلیاردها سود میبرند.

چرا دولت و خودروسازان به اعلام آمادگی سپاه و ارتش در زمینه خودروسازی آن هم تمام داخلی اهمیت و توجهی نمی کنند؟


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.