کد خبر: 165531
اتاق خبر 24 گزارش می‌دهد

فتنه اقتصادی با هدف اخلال در معیشت مردم

برخی در کشور زندگی انگلی دارند، به این معنا که در ایران زندگی می کنند، از امکانات کشور بهره می برند و خود را به بدنه نظام جمهوری اسلامی چسبانده اند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

انگل ها دیده نمیشوند، پنهان هستند، یعنی خود را پنهان می کنند تا هر چه میتوانند شیره جان کسی که به آن چسبیده اند بمکند و زمانی که ضعف نمایان شد خود را نیز آشکار می سازند.

برای شناسایی چنین انگل هایی طبیب حاذق و حکیم دانا نیاز است تا بتوان با تزریق پادزهر، این انگل ها را از بین برد، اگر این انگل ها خود را همچنان به بدنه نظام اسلامی چسبانده باشند، انقلاب اسلامی ضعیف و نحیف میشود تا جایی که بی رمق خواهد شد.

چنین انگل هایی در برخی مواقع خود را نشان هم می دهند، گاهی تصور می کنند که اکنون زمان شورش و یورش است چرا که خون مکیده اند و ضعف را باعث شده اند.

این انگل ها بیشتر داخلی هستند، تعدادشان نسبت به توانمندی و اقتدار انقلاب اسلامی که در حمایت مردم تبلور دارد، زیاد نیست، اما هر چه باشند انگل هستند و انگل ها هم بیماری زا!

این انگل ها در سال 78 یک بار شورش کردند و فتنه بپا نمودند، به گمان این که اکنون زمان آن است تا کار را یکسره کنند.
انگل های فتنه 78 سیاسی بودند، فتنه ای که در آن سال بپا شد بهانه های سیاسی داشت، آن هم به بهانه اصلاحاتی که حکم براندازی داشت، پادزهر بار دیگر کارساز شد، مردم به میدان آمدند و انگل زدایی کردند.

تا مدت ها انگل ها با پادزهر مردمی، خاموش و ساکت شدند، اما بیکار نماندند، برنامه ریزی کردند و از شارژ حامیان خارجی خود نیز بهره بردند و تقویت شدند.

پس از 10 سال از فتنه 78 ، انگل ها فتنه دیگری را در سال 88 تدارک دیدند، بار دیگر انگل های سیاسی بودند که دست به کار شدند و شورش و یورش خود را آغاز کردند. اینبار قوی تر بودند، مدت زمانی که باعث تب و تاب انقلاب شدند، بیشتر بود.

شاید یکی از دلایلی که انگل های سال 88 قوی تر شده بودند بی توجهی و غفلت برخی در کشور از این انگل های سیاسی بود که با تزریق از سوی حامیان خارجی و دوپینگ توانسته بودند توانمندتر شوند.

اما این شورش سیاسی انگلی، بار دیگر با قیام مردم ایران اسلامی سرکوب شد هر چند هزینه های زیادی برای کشور داشت و هنوز هم دارد.

پس از آن که انگل ها از شورش ها و فتنه سیاسی ناامید شدند، با تغییر تاکتیک فتنه اقتصادی را در دستور کار خود قرار دادند.

جنگ اقتصادی فتنه اقتصادی

این بار فتنه اقتصادی با همکاری انگل های داخلی و خارجی با قدرت بیشتری شکل گرفت که هنوز هم ادامه دارد. البته انگل های سیاسی هم با انگل های اقتصادی همکاری می کنند تا تأثیر بیشتری بگذارند.

انگار این انگل ها و ویروس های بیماری زا در ایران هر 10 سال یکبار خود را بازسازی می کنند تا بتوانند تحرکی از خود نشان دهند که هنوز هستند.

فتنه 78 تا 88 ده سال طول کشید و اکنون که 10 سال بعدی نیز رو به پایان است، برای سال 98 قطعاً برنامه دارند.

هشدار رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره فتنه ای که احتمال دارد در سال 98 اتفاق بیفتد، باید مسئولین را برای مصونیت سازی هر چه بیشتر انقلاب آماده تر و هوشیارتر سازد.

فتنه ای که شاید در راه باشد، فتنه ای اقتصادی است چرا که زمینه های آن در سال های گذشته آماده شده است.

فرق میان فتنه 78 و 88 با فتنه 98 در این است که آن دو فتنه سیاسی بود و اینبار اقتصادی است. پیش درآمد آن را نیز در دی ماه 96 آمدند و البته به خاطر ناکارآمدی هایی که در برخی مسئولین دیدند. برای این که بتوانند با انگل های اقتصادی و سیاسی خود، فتنه اقتصادی را رقم بزنند، تدارکات گسترده ای را آغاز کرده اند.

اما چرا فتنه اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است، چرا دشمنان با وجود انگل های سیاسی از فتنه سیاسی ناامید شده اند؟
نخست این که دشمن فتنه سیاسی را تجربه کرده و شکست را چشیده است، مردم خود برای برچیدن فتنه سیاسی وارد میدان شدند، در حالی که دشمن تصور می کرد می تواند با فتنه سیاسی مردم را نیز با خود همراه کند.

اما در فتنه اقتصادی دشمن بر این خیال است که می تواند مردم را نیز همراه کند و این همان چیزی است که دشمنان در 40 سال اخیر در پی آن بوده اند.

دشمن معیشت مردم کشور را با انگل های خود هدف قرار داده است، و این موضوع می تواند باعث شود تا مردم نیز تحت تأثیر قرار بگیرند، هر چند آستانه تحمل مردم بالا باشد باز هم ادامه فتنه اقتصادی که باعث اختلال در معیشت جامعه می شود، می تواند آستانه تحمل را پایین بیاورد.

مردم همان هایی هستند که در 22 بهمن امسال به میدان آمدند، پایبندی خود را به انقلاب نشان دادند و ثابت کردند که در هر شرایطی حافظ انقلاب خود هستند.

اما در کنار این حمایت جانانه از سوی مردم، آنها انتظار و توقعاتی دارند که مسئولین موظف به پاسخگویی به آنها هستند.

حق هم دارند و باید هم مطالبه کنند، اما این مطالبات باید در مسیر خود قرار داده شود، آیا نظام اسلامی مقصر وضعیت معیشتی و اقتصادی کنونی است یا دولت و مسئولینی که برای آن تصمیم گیری می کنند؟

به واقع در این شرایط اقتصادی و سیاسی که وجود دارد، مردم مطالبات خود را باید از مسئولینی بخواهند که به آنها رأی داده اند، هیچ مانعی بر سر راه مسئولیت چنین افرادی وجود نداشته است که اگر ادعا می کنند موانعی در داخل باعث شد تا آنها به اهدافشان نرسند تنها یک فرافکنی برای انحراف افکار عمومی است.

موضوع ناکارآمدی در برخی مسئولین و سازمان ها است که باید برای آن که از فتنه اقتصادی جلوگیری شود، تغییرات اساسی در مدیریت آنها ایجاد شود.

با وجود این که از نظر منابع و داشته ها، شرایط ایران بسیار مطلوب است، بروز مشکلات در زمینه گوشت و مرغ، تخم مرغ و برخی دیگر از اقلام اساسی مردم نه تنها مشکوک بلکه بوی توطئه برای ایجاد همان فتنه اقتصادی سال 98 با بهره گیری از انگل های اقتصادی به مشام می رسد.

البته اقداماتی نظیر ترور نیروهای سپاه پاسداران، برگزاری نشست ورشو که دستاوردی هم برای آمریکا نداشت، رایزنی اسرائیل و نشست و برخاست با اعراب، بی تعهدی اروپا به برجام و ... را نیز باید در راستای تقویت فتنه اقتصادی 98 برشمرد.

هر چند فتنه کاری از پیش نخواهد برد اما بدون هزینه نیز برای انقلاب اسلامی نخواهد بود، به همین خاطر است که باید هشدارها جدی گرفته شود و بای جلوگیری از بروز آن، تدابیر لازم نیز اندیشیده شود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.