کد خبر: 165485

رونالدو نه؛ او خرید فصل سری آ است

همزمان با درخشش خارق‌العاده کریستوف پیانتک برای آث میلان، هواداران چلسی در انگلیس با انتقاد از مدیریت این باشگاه می‌گویند چرا ما به جای ایگواین، پیانتک را به لندن نیاورده‌ایم.
اتاق خبر 24

درخشش خارق‌العاده کریستوف پیانتک برای آ ث میلان همچنان ادامه دارد. او دیشب هم در بازی این تیم مقابل آتالانتا با به ثمر رساندن دو گل بسیار حساس، باعث شد میلان درحالی که عقب افتاده بود به بازی برگشته و در نهایت پیروز از زمین بیرون بیاید. اما درخشش پیانتک باعث شده در آن سوی اروپا، هواداران چلسی با انتقاد از مدیریت و کادر فنی این تیم، این سوال را مطرح کنند که چرا چلسی به جای پیانتکی که تا این حد آماده است، گونزالو ایگواین را جذب کرده.

 

این در حالی است که مائوریسیو ساری از مدتها پیش به دنبال جذب ایگواین 31ساله بود و بارها گفته بود به علت شناختی که از او دارد هر طور شده می‌خواهد ایگواین را در لندن ببیند. ساری در فصل 2015-2016 در باشگاه ناپولی با ایگواین کار کرده بود.

 

اما چلسی مجبور بود منتظر بماند چون ایگواین یوونتوسی به صورت قرضی به میلان منتقل شده بود و روسونری مایل نبود تا زمانی که برای او جایگزینی پیدا نکرده، ایگواین را به تیم دیگری واگذار کند.

جایگزین ایگواین در میلان کسی نبود جز کریستوف پیانتک، مهاجم لهستانی 23ساله که پیش از پیوستن به میلان برای جنوا گلهای زیادی به ثمر رسانده بود و در فوتبال ایتالیا خیلی‌ها می‌دانستند که با ظهور یک گلزن تمام‌عیار و پدیده‌ای فوق‌العاده روبرو هستند.

اما نکته جالب که هواداران چلسی این روزها به آن استناد می‌کنند این است که همان روزها شایعاتی مبنی بر تمایل چلسی به جذب پیانتک هم مطرح شده بود. اما در نهایت مدیران چلسی تصمیم گرفتند از سرمربی‌شان حمایت کرده و مهاجمی را جذب کنند که او می‌خواهد: گونزالو ایگواین.

پیانتک در نهایت با قراردادی به ارزش 35میلیون یورو به میلان پیوست و باعث شد ایگواین روسونری را ترک کرده و تا پایان فصل به عنوان بازیکن قرضی به استمفوردبریج بپیوندد.

ایگواین در جریان پیروزی 5-0 چلسی مقابل هادرزفیلد، که دومین بازی‌اش برای چلسی بود، دو گل به ثمر رساند ولی تعداد کل گلهای او برای آبی‌های لندن تا این لحظه همین 2 گل بوده است. البته ایگواین روزهای اول حضورش در چلسی را سپری می‌کند و نباید این نکته را از نظر دور داشت.

اما پیانتک از زمان پیوستن به روسونری در ماه ژانویه تا کنون 5 بازی برای این تیم انجام داده و شش گل به ثمر رسانده است. پیانتک تنها در یک بازی موفق به گلزنی نشده است. همین نمایش درخشان پیانتک بوده که باعث شده هواداران چلسی به انتقاد از مدیریت باشگاه بپردازند و بگویند با چه منطقی پیانتک را رها کرده و به دنبال جذب ایگواین رفته‌اند.

منبع: ورزش 3