کد خبر: 165425
یادداشت اتاق خبر 24

22 بهمن و صدایی که برخی باید بشنوند

دشمنان رویایی در سر داشتند رویایی که برای خود ساخته بودند برگزاری جشن کریسمس در تهران و در پی آن ممانعت از برگزاری جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی بود.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

با وجود همه تدارکات وسیعی که از سوی دشمنان و عوامل نفوذی و داخلی آنها برای تحقق این رویا انجام شد، اما اتفاقی نیفتاد و حتی باعث عصبانیت بیشتر دشمن گشت.

شگفت آور آنجاست که برخی افراد و شخصیت هایی که مسئولیت هم دارند، چند ماه پیش از فراغ رسیدن بهمن ماه و دهه فجر پیش‌بینی کرده بودند که بهمن ماه اعتراضات گسترده ای را در کشور شاهد خواهیم بود.

این پیش بینی براساس کدام تحلیل و کدام چارچوب های اجتماعی و سیاسی مطرح شده است موضوعی است که باید خود همین افراد به آن پاسخ دهند. یا اگر خبرنگاری به چنین افرادی که مسئولیت هم دارند دسترسی پیدا کردند از انها بپرسند که چند ماه پیش چرا پیش‌بینی کرده بودید که بهمن ماه پر اعتراضی خواهیم داشت؟!

به توئیتی که در مرداد ماه سال جاری از سوی آقای محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران منتشر شده بود توجه کنید. این توئیت در 24 مرداد ماه نوشته شده است.

«فقر و بیکاری عامل سونامی آسیبهای اجتماعی است، سیاستهای ما مولد فقر است، اواخر سال با بحران فقیرتر شدن بسیاری از مردم مواجه خواهیم شد. قبل از رسیدن بهمن، صدای بهمن اعتراضات را بشنویم.»

اگر آقای محسن هاشمی در جایگاهی که اکنون قرار دارد و به عملکرد خود و شورایی که ریاست آن را بر عهده دارد بنگرد به چه نتیجه منطقی باید برسد؟

از زمانی که شورای شهر تهران با ورود اصلاح طلبان به این شورا و انتخاب شهرداران هم طیف سیاسی خود روبرو بوده است، تاکنون هیچ عملکردی قابل توجهی در این مدت از این گروه دیده نشده است.

اصلاح طلب

تنها می توان به طرح و برنامه های شهرداری و شورای شهر برای افزایش درآمدهای شهرداری تهران اشاره کرد.

اقدامات شورا و شهرداری تهران آیا در راستای همان توئیتی که آقای محسن هاشمی رفسنجانی آن را نوشته است نیست؟

شرایط ایجاد شده و طرح هایی که قرار است سال آینده در تهران پیاده شود، قطعاً برای متمولیان و بالانشین ها هزینه زیادی را تحمیل نمی کند اما آیا در تهران تنها متمولان و بالانشین ها هستند که زندگی می کنند؟

افزایش هزینه زندگی در تهران قطعاً باعث کوچ شهروندانی از شهر خواهد شد که توان تأمین هزینه های زندیگ در این کلانشهر را نخواهند داشت.

آیا سیاستی که شورا و شهرداری تهران در پیش گرفته است مولد فقر نیست؟

هر چند با وجود همه ناکارآمدی هایی که پس از روی کار آمدن اصلاحات چه در شورای شهر و چه در دولت تدبیر و امید دیده می شود، مردم با وجود اعتراضاتی که نسبت به وضع و اوضاع اقتصادی دارند که به حق هم هست، صدای بهمن ماه را انقلابی تر از سال های گذشته به گوش دشمنان و عوامل داخلی و نفوذی آنها رساندند.

مردم توقع زیادی از مسئولین کنونی ندارند، تنها انتظار آنها این است که کار و تلاش خود را حتی به اندازه طبیعی و حقوقی که دریافت می کنند برسانند قطعاً بسیاری از مشکلات بر طرف خواهد شد.

بسیاری از مسئولین حتی به اندازه حقوقی که می گیرند نیز کار نمی کنند و حتی در برخی مواقع تصمیماتی می گیرند که باعث پیچیده تر شدن و بغرنج تر شدن مسئله می شود!

مردم ایران اسلامی در 22 بهمن امسال نشان دادند که نه تنها با نظام اسلامی مشکلی ندارند بلکه حامی و حافظ آن نیز هستند اما نسبت به عملکردهای مسئولین اعتراض دارند.

آقای محسن هاشمی رفسنجانی! آیا مردم تهران نباید به خاطر تصمیماتی که در شورا و شهرداری تهران درباره افزایش هزینه طرح ترافیک، عوارض، تصمیم گیری برای دریافت عوارض رفت و آمد در برخی از بزرگراههای شهر تهران یا پل صدر گرفته شده و می شود معترض باشند؟!


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.