کد خبر: 16526
رئیس شورای اسلامی شهر تهران خبر داد:

نظارت شهرداری بر 29 مرکز عرضه دام بهداشتی در پایتخت

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم نظارت ویژه بر سلامت دام زنده برای قربانی در روز عید سعید قربان، گفت: با همکاری دامپزشکی استان تهران در 29 مرکز عرضه دام بهداشتی شهرداری تهران نظارت خوبی بر سلامت دام‌ها وجود دارد.
اتاق خبر 24

مهدی چمران در حاشیه بازدید از مراکز عرضه دام زنده در جمع خبرنگاران گفت: امسال شاهد شرایط خوبی در این مراکز هستیم، به طوری که نسبت به سال‌های گذشته این مراکز از نظم و انسجام بهتری برخوردارند، دام بیشتری در مراکز عرضه می‌شود و فروش نیز به گفته مسئولین مراکز نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است.

وی در خصوص خدمات ارائه شده در مراکز عرضه دام زنده گفت: به دلیل مراجعات گسترده در مراکز، مردم در صف‌ها می‌ایستند اما زمان انتظار در این صف‌ها خیلی طولانی نیست. با توجه به اینکه مکان عرضه دام زنده به صورت موقت است، انتظار برای استفاده از خدمات طبیعی است.

وی با تاکید بر هدف شهرداری تهران برای رساندن دام سالم به دست مردم، گفت: از مردم درخواست می‌کنیم که دام زنده را تنها از مراکز شهرداری تهران تهیه کنند تا نظارت ویژه‌ای بر سلامت دام‌ها صورت گیرد. البته امیدواریم در سال آینده تعداد این مراکز افزایش یابد تا نحوه خدمات رسانی ارتقا پیدا کند.

چمران در خصوص برخورد با مراکز غیرمجاز عرضه دام در سطح شهر تهران نیز گفت: هم شهرداری و هم پلیس موظف به برخورد با این مراکز هستند. بی‌تردید به دلیل وجود خطرات بهداشتی که در عرضه دام وجود دارد، باید دام‌ها توسط دامپزشک معاینه شوند تا سلامت آنها مورد تایید قرار گیرد که چنین روندی در مراکز غیرمجاز سطح شهر وجود ندارد.

وی ادامه داد:‌ در مراکز شهرداری تهران ذبح به صورت کاملا شرعی انجام می‌شود و روحانیان حاضر در مراکز بر روند ذبح شرعی نظارت دقیقی دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا