کد خبر: 16514
رئیس کمیته مالیات آمریکا خواسار شد

جریمه‌های مالی ایران را برندارید!

پاول رایان در نامه‌ای به رئیس جمهور آمریکا خواستار برداشته نشدن غیرضروری تحریم‌ها و جریمه‌های اقتصادی از ایران شد.
اتاق خبر 24

پاول رایان رئیس کمیته مالی و جمهوری‌خواه ایالت ویسکانزین آمریکا در نامه‌ای که روز سه‌شنبه به باراک اوباما ریس جمهور آمریکا نوشت از او درخواست کرد که تحریم‌ها و جریمه‌های اقتصادی غیرضروری ایران را برندارد.

رایان در این نامه گفت که "سوالات بسیار جدی" درباره اینکه آیا کاخ سفید "قوانین مالیاتی که باعث صرف نظر کردن از تجارت با ایران" می‌شود را در آغاز توافق هسته‌ای نگاه خواهد داشت، دارد.

وی در این نامه نگرانی شدید خود را از اینکه دولت قصد دارد برخی از جریمه‌های مالیاتی برای شرکت‌هایی که با ایران تبادلات تجاری انجام دهند، بردارد؛ ابراز کرد. لازم بذکر است که این محدودیت‌ها می‌تواند توسط کاخ سفید برداشته شود.

رئیس کمیته مالیاتی آمریکا از کاخ سفید خواست که متعهد شود تا پایان دوره ریاست جمهوری اوباما، این جریمه‌ها باقی بماند و گفت: "این فکر که ایران هسته‌ای قابل پیشگیری است غیرواقعی است."

وی معتقد است که اوباما به جای اینکه با این توافق راه‌ رسیدن ایران به سلاح هسته‌ای و برنامه تروریستی را باز کند باید با کنگره همکاری کند تا رژیم تحریم‌ها بر ایران را سخت‌تر سازند تا ایران رفتار خود را تغییر دهد!

پایگاه خبری تحلیلی هیل (The Hill) در این باره نوشت این توافق - که کنگره نتوانست آن را بکشد! - تحریم‌های بین‌المللی روی بخش‌های اقتصادی و نفتی ایران را در ازای محدویدت‌های جدید بر برنامه هسته‌ای برمی‌دارد.

اما در این توافق آورده نشده که تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که بر سر مسایل واهی مانند حمایت از تروریسم یا نقض حقوق بشر می‌باشد، لغو شوند. دولت اوباما نیز گفته که این تحریم‌ها سرجای خود باقی می‌ماند و حتی ممکن است با عقب‌گرد تحریم‌های هسته‌ای بیشتر هم شوند.

منبع: جام نیوز

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.