کد خبر: 164583

آیا منشا هم آزمون‌های سازمان لیگ را گذراند؟

حضور بازیکنان خارجی در تیم های لیگ برتری منوط به احراز شرایطی است که از سوی سازمان لیگ برتر تدوین شده است و این قوانین به این خاطر است که جلوی حضور بازیکنان بی کیفیت در تیم های لیگ برتری گرفته شود.
اتاق خبر 24

نمونه این قوانین در بیشتر لیگ ها وجود دارد و سخت ترین آن در لیگ برتر جزیره است که بازیکن خارجی که به عضویت تیم های انگلیسی در می آید باید حتما در حال حاضر عضو تیم ملی کشورش باشد. در قوانین وضع شده از سوی سازمان لیگ برتر بازیکنی که از آفریقا درخواست عضویت در تیم های لیگ برتری را می دهد یا باید در دو سال اخیر سابقه بازی در تیم امید یا تیم ملی کشورش را در کارنامه داشته باشد یا در آمریکای جنوبی و اروپا در لیگ حرفه ای بازی کرده باشد. پاتوسی بازیکن جدید استقلال هم اگر این شرایط را احراز کند کارت بازی او از سوی سازمان لیگ برتر صادر می شود.

بعد از سخت گیری سازمان لیگ برتر در خصوص بازیکن جدید استقلال طرفداران این تیم این سوال را در فضای مجازی مطرح کردند آیا این سخت گیری برای منشا هم انجام شد؟ بازیکنی که ابتدا به عضویت تیم پیکان در آمد و در این تیم چهره شد و در ادامه پیراهن پرسپولیس را برتن کرد و در حال حاضر نیز از این تیم جدا شده است.

یکی از مسئولان سازمان لیگ برتر دراین باره گفت: زمانی که منشا درخواست بازی در یکی از تیم های لیگ برتری را داد قانون تفاوت هایی با قانون امروز داشت و او در آن روز حتما شرایط بازی در تیم های لیگ برتری را احراز کرد که قرارداد او از سوی سازمان لیگ برتر ثبت شد. در حال حاضر نیز سازمان لیگ برتر مخالفتی با حضور پاتوسی در ترکیب تیم استقلال تهران ندارد منتهی کمیته روابط بین الملل باید شرایط بازی او در لیگ برتر را احراز کند. دراین صورت برای او کارت بازی صادر می شود به این خاطر که در زمان نقل و انتقالات درخواست خود را برای حضور در تیم استقلال به سازمان لیگ برتر ارایه داد.

منبع: ورزش 3

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.