کد خبر: 164426

مسی مانع از شکست بارسلونا شد

مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا با دبل برابر والنسیا اجازه نداد تیمش شکست بخورد.
اتاق خبر 24

بارسلونا شنبه شب در هفته بیست و دوم لالیگا به مصاف والنسیا رفت که این بازی با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید.

در شروع بازی چریشف یک فرصت خوب داشت که ضربه‌اش با برخورد به تیرک به گل تبدیل نشد. بارسا پس از این اتفاق مهمانش را تحت فشار قرار داد و بارها صاحب فرصت شد اما توپ‌ها از خط دروازه عبور نمی‌کردند. درخشش نتو نیز اجازه گلزنی به آبی اناری‌ها را نداد. فیلیپ کوتینیو و لوئیس سوارس می‌توانستند گلزنی کنند. در چنین شرایطی والنسیا به گل نخست دست یافت. پس از اینکه لیونل مسی متوقف شد و بازیکنان بارسا معتقد به خطا بودند مهمان دست به حمله زد و گل نخست را کوین گامیرو در دقیقه ۲۴ به ثمر رساند.

 

والنسیا کمتر از ۱۰ دقیقه بعد دروازه میزبان را برای دومین بار باز کرد. سرخی روبرتو در محوطه جریمه خطا کرد و داور یک پنالتی به نفع مهمان گرفت. دنی پارخو در دقیقه ۳۲ بازی را ۲ بر صفر کرد. پس از این گل حمله‌های بارسا بیشتر شد و این تیم خفاش‌ها را تحت فشار قرار دارد. در نهایت بازیکنان مهمان اشتباه کردند و یک پنالتی را به آبی اناری‌ها تقدیم کردند. مسی در دقیقه ۳۹ اختلاف را به حداقل رساند. دقایقی بعد ضربه کوتینیو به تیرک برخورد کرد و در لحظات پایانی نیمه نخست مسی یک فرصت تک به تک و عالی را از دست داد تا والنسیا با پیروزی به رختکن برود.

در نیمه دوم فشار بارسا بیشتر شد و در نخستین حمله نتو شوت مسی را دفع کرد. بازی کاملاً در اختیار میزبان بود و این تیم دوباره تیرک دروازه والنسیا را لرزاند. موقعیت‌های آبی اناری‌ها یکی پس از دیگری از دست می‌رفت. در دقیقه ۵۸ بازی مهمان در یک ضد حمله فرصت گلزنی داشت اما مارک آندره تراشتگن و مدافع‌های بارسا اجازه گلزنی ندادند. در ادامه رودریگو دروازه نیمه خالی را رو به رویش داشت اما ضربه‌اش به آسمان رفت. باز هم بارسا حمله‌هایش را از سر گرفت و در نهایت مسی با یک شوت سرکش بازی را به تساوی رساند.

پس از گل مسی، بازی متعادل پیش رفت. گاهی توپ و میانه میدان در اختیار بارسلونا بود و گاهی تیم مهمان. با این حال موقعیت‌های میزبان خطرناک‌تر بود. در نهایت توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا امتیازها تقسیم شود.

بارسلونا با ۵۰ امتیاز صدرنشین است.

منبع: خبرگزاری ایسنا