کد خبر: 164277

محدوده قیمتی آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا

جست‌وجوی میدانی از وضعیت آپارتمان‌های عرضه شده در بازار مسکن مناطق مختلف شهر تهران نشان می‌دهد: بخش عمده آپارتمان‌های بیش از ۱۰۰ مترمربع در مناطق مختلف شهر تهران، با قیمتی متعارف در هر متر مربع در بازار عرضه شده‌اند.
اتاق خبر 24

 

 بررسی فایل‌های موجود در بنگاه‌های املاک حاکی از آن است که عمده واحدهای مسکونی بیش از ۱۰۰ مترمربع با عمر بنای نوساز تا ۵ سال ساخت در محدوده مناطق یک و دو، حدودا بین ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان در هر مترمربع قیمت‌گذاری شده‌اند. البته در این میان در برخی از محدوده‌های مناطق یک و دو آپارتمان‌های نوساز تا پنج سال ساختی نیز معرفی شده‌اند که به دلیل لوکس شناخته شدن، بیش از این قیمت‌گذاری شده‌اند. در عین حال در میان فایل‌های نوساز تا پنج ساخت بررسی شده در سایر مناطق شهری عمدتا قیمت‌گذاری از مترمربعی ۹ میلیون تومان به بالا آغاز شده است. به همین ترتیب قیمت پیشنهادی برای آپارتمان‌های با بیش از ۱۰۰ مترمربع زیربنا و عمربنای بیش از ۵ سال ساخت، حول و حوش ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۸ میلیون تومان(به جز مواردی در محدوده مناطق یک و دو) در نوسان است.

در این میان فایل‌های محدودی در این متراژ(بیش از ۱۰۰ مترمربع) به بازار معرفی شده‌اند که قیمت پیشنهادی آن بسیار نامتعارف با سایر واحدهای مسکونی مشابه در منطقه است. به گفته مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران، با توجه به آنکه بازار مسکنبه‌صورت تدریجی در آستانه ورود به دوره رکود قرار گرفته است، مالکان واحدهای بزرگ متراژ در بازار که به‌صورت واقعی قصد فروش ملک خود دارند سعی می‌کنند با ارائه قیمت‌های واقعی و متناسب با شرایط بازار، اقدام به فروش ملک خود کنند. از این رو در این گروه از واحدهای مسکونی، به‌طور غالب قیمت‌های نامتعارف و غیرواقعی مشاهده نمی‌شود.

 محدوده قیمتی آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا
منبع: دنیای اقتصاد