کد خبر: 164269
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

شرایط بازار مسکن آرام می شود/ فروش بلیت چارتر ممنوع است

وزیر راه و شهرسازی در خصوص ارائه بلیت چارتر گفت: قیمت بلیت هواپیما طبق قانون عرضه وتقاضا تعیین می‌شود و از تاریخ ۱.۱۱ فروش بلیت به صورت چارتر ممنوع است.
اتاق خبر 24

محمد اسلامی در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی توسعه زیرساخت‌های شهر جدید پردیس و قطار برقی تهران – پردیس در خصوص پیش بینی اینکه این پروژه چه زمانی به اتمام می‌رسد گفت: امروز این توفیق را داشتیم که عملیات اجرایی احداث باقی مانده در شهر جدید پردیس را که شامل بزرگراه‌ها، تونل‌ها و تاسیسات زیربنایی هست را افتتاح و در دو قرار که هر کدام به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان است عملیات اجرایی آن را آغاز شد و پیمانکاران مشغول به کار شدند.

 

وی در ادامه افزود: آغاز عملیات تکمیلی مطالعات متروی پردیس که به طول ۲۴ کیلومتر در دستور کار قرار دارد ارزش حدود دو هزار ملیارد تومانی به خود اختصاص داده که در این تفاهم نامه که با قرارداد خاتم منعقد شده زمانی بیندی که راه آهن برای متروی بعدی در نظر گرفته شده حدود ۴۸ ماه است و امیدواریم با توجه به جنس قرار داد که مشارکتی است بتوان در زمانی ۴ ساله که در قرار داد پیش بینی شده این پروژه را به ثمربرسانیم و مردم در شهرستان پردیس از فرصت مترو بهره‌مند شوند.

 

وی با اشاره به آماری که از سوی بانک مرکزی در خصوص قیمت مصالح ساختمانی ارائه می‌شود گفت: قیمت مصالح ساختمانی تابع عرضه و تقاضا است و ما تلاش می‌کنیم تا بتوانیم برای شرکت‌های تولید کننده بازار فراهم کنیم، زیرا رکود عمیقی در بخش تولید مصالح ساختمانی وجود دارد و با توجه به برنامه‌ای که در پیش داریم مشوق‌ها و سیستم‌هایی را برای پایین آوردن یا کنترل قیمت مسکن برای اقشار هدف فراهم کنیم بعلاوه به سازندگان مسکن در قرارداد‌های مشارکتی زمین‌هایی را واگذار کنیم تا پروژه‌های مکمل که بازدهی اقتصادی دارند به عنوان پروژه‌های سود ده به صورت یکپارچه از محل عواید آن تحصیل شود و بتوانند مسکن را با قیمت تمام شده به مردم واگذار کنند که این دو مورد برای توانمندسازی مردم بوده است.

 

اسلامی در توضیح سیاست‌های جدید اعمال شده در بخش مسکن اظهار کرد: تغییرات مدیریتی الزاما جزو لوازم کار نیست و تغییرات مدیریتی برای ایجاد یکپارچگی و همگرایی است. بعلاوه برای پیشبرد برنامه‌های مصوب ما در این وقت باقی مانده دولت برنامه‌هایی را که اعلام کرده ایم اجرا خواهیم کرد.

 

وی در ادامه گفت: اگر ما مصالح را به صورت انبوه خریداری کنیم حداقل ۱۵ درصد تخفیف می‌گیریم همین یک آیتم در سهم مصالح در قیمت ساختمان و تاسیسات حدود ۴۰ درصد تاثیر می‌گذارد.

 

اسلامی در ادامه در خصوص تغییرات قیمت مسکن در تهران گفت: آماری که از سوی مرکز آمار برای قیمت مسکن ارائه می‌شود مربوط به شهر تهران است و شرایط اقتصادی تاثیربسزایی بر قیمت‌ها در بازار دارد که ما امیدواریم با سیاست‌های اعمال شده از سوی بانک مرکزی فضای بازار مسکن تا حد زیادی بهبود یابد و به تبع شرایط بازار مسکن نیز آرام شود.

 

وی در انتها در خصوص ارائه بلیت چارتر گفت: قیمت بلیت هواپیما طبق قانون عرضه وتقاضا تعیین می‌شود و از تاریخ ۱.۱۱ فروش بلیت به صورت چارتر ممنوع است.

منبع: میزان