کد خبر: 163910

ماجرای عوارض غیر قانونی

در این گزارش ضمن تقدیر از تمام تلاش های شهرداری تهران برای ساماندهی ترافیک این شهر و چاره اندیشی های موفق و ناموفق برای کاهش آلودگی هوا به تصمیم جدیدی که به اخذ عوارض از تردد در محدوده زوج و فرد خواهد انجامید پرداخته ایم.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

زندگی در کلان شهر اقتضائاتی دارد که اجتناب ناپذیر است. اصول زندگی در شهرهای بزرگ و شلوغ طبیعتا هزینه های در بر دارد که به نوعی تاوان قرار گرفتن در رفاه بیشتر نسبی نسبت به سایر شهر هاست. تهران هم به عنوان یکی از کلان شهرهای دنیا ازاین قواعد مستثنی نیست.

پوستر زوج و فرد

از سختی های زندگی در کلان شهر تهران باید به ترافیک و آلودگی آن به عنوان صدر معضلات اشاره کرد. شرایط وقتی پیچیده تر می شود که برای رفع این دو معضل، یک طرح ترافیک که سراسر محدودیت و ممنوعیت است اجرا میشود که خود آن تبدیل به یک معضل مستقل می شود.

در این گزارش ضمن تقدیر از تمام تلاش های شهرداری تهران برای ساماندهی ترافیک این شهر و چاره اندیشی های موفق و ناموفق برای کاهش آلودگی هوا به تصمیم جدیدی که به اخذ عوارض از تردد در محدوده زوج و فرد خواهد انجامید پرداخته ایم.

 

 

طرح مسئله

با روی کار آمدن مدیریت جدید درصدد تغییر وضعیت تردد در محدوده طرح ترافیک برآمد. مدیران جدید معتقد بودند که تردد در طرح ترافیک فقط مختص عده خاصی است و عادلانه انجام نمی‌شود و باید همه مردم بتوانند به صورت یکسان از این طرح استفاده کنند.

با وجود تمام مخالفت های مسئولین مختلف و حتی منتقدانی از درون شورا؛ یک فوریت این طرح امروز در صحن شورای شهر تهران به تصویب رسید.

صبح دیروز در جریان یکصد و نوزدهمین جلسه شورای شهر تهران اعضای این شورا به یک فوریت طرح اخذ عوارض برای تردد در محدوده زوج و فرد رأی مثبت دادند.

یک فوریت لایحه تعیین نرخ عوارض در محدوده‌های مرکزی شهر با ۱۰ موافق و ۶ مخالف بله تصویب رسید.

پیش از این پورسید آقای معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از احتمال دریافت پول بابت تردد در محدوده زوج و فرد خبر داده بود.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در توضیح صحبت های پورسیدآقایی تصریح کرد: طرح زوج و فرد فعلی حذف نخواهد شد،  بلکه قرار است محدوده طرح ترافیک گسترش یابد و در واقع زوج و فرد نیز به این بخش افزوده شود.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه تصریح کرد: البته باید به‌طور دقیق این موضوع از کمیسیون حمل‌ونقل پیگیری شود اما با توجه به مسائلی که مطرح شده است هر خودرویی که به محدوده طرح زوج و فرد وارد شود، باید هزینه آن را پرداخت کند.

این موضوع واکنش‌های زیادی را در رسانه‌ها به همراه داشت. بسیاری از کارشناسان اجرای این طرح‌ را غیرکارشناسی‌ دانسته و اذعان کردند که این موضوع برای شهروندان تهرانی درد سرساز شده و از مشکلات ترافیک نمی‌کاهد. اما مسئولان شهری همچنان بر تصمیم خود پافشاری کرده تا آنجا که علی پیرحسین‌لو مشاور معاون حمل و نقل ترافیک گفت: در سال ۹۷ شیوه اجرای طرح ترافیک تغییر پیدا کرد. بر همین اساس تصمیم گرفته شد عوارض و تعرفه طرح ترافیک ۹۷ نه ثابت باشد و نه از قبل مجوز طرح ترافیک فروخته شود بلکه عوارض پرداختی بر اساس میزان حضور در طرح ترافیک باشد.

پیرحسین لو مهم ترین انگیزه از اجرای طرح زوج و فرد جدید را منسوخ و غیرکارآمد بودن طرح فعلی خواند.

 

 

دو طرح جایگزین

جلسه کارشناسی شورای ترافیک شهر تهران با موضوع بررسی نهایی طرح های جایگزین زوج یا فرد با حضور معاون شهردار، رئیس پلیس راهور تهران، نماینده وزارت کشور، نماینده استانداری و مشاوران دانشگاهی شورای ترافیک برگزار شد.

حاضران در جلسه بر لزوم تغییر شکلی فعلی اداره محدوده زوج یا فرد و همچنین لزوم محدود کردن بیشتر زمینه تردد خودروهای شخصی در محدوده دوم به منظور کاهش آلودگی هوا اجماع داشتند. اما اینکه کدام طرح پیشنهادی می‌تواند تأثیر بیشتر و همچنین پذیرش اجتماعی بیشتری داشته باشد، مورد بحث قرار گرفت.

بر اساس یکی از گزینه‌ها، محدودیت تردد خودروها برحسب پلاک‌های زوج یا فرد برداشته می‌شود و به جای آن، هر خودرو ۵۰ روز در سال می‌تواند به صورت رایگان وارد محدوده زوج و فرد سابق شود و برای بیش از آن باید عوارض بپردازد. ایده تکمیلی برای نحوه اعمال این سهمیه شناور تردد رایگان، این است که به جای تعداد روزهای مجاز در سال، مبلغ مشخصی (برای مثال۵۰۰  هزار تومان) تحت عنوان اعتبار اولیه به پلاک خودروها  اختصاص داده شود و عوارض تردد از این اعتبار کسر شود. طبعا در صورت پایان این اعتبار، دارنده خودرو باید حساب خود را شارژ و عوارض تردد را پرداخت کند.

گزینه دیگر پیشنهادی بدین ترتیب است که سیاست تردد نوبتی در محدوده دوم ادامه می‌یابد، با این تفاوت که خودروها بر حسب پلاک سمت راست خودرو به سه دسته تقسیم می‌شوند و هر دسته دو روز در هفته مجاز به ورود به محدوده دوم خواهند بود. در این روش، خودروهای با رقم سمت راست پلاک ۱ تا ۳ در روزهای شنبه و سه‌شنبه، پلاک‌های ۴ تا ۶ در روزهای یکشنبه و چهارشنبه و پلاک‌های ۷ تا ۹ در روزهای دوشنبه و پنجشنبه مجاز به ورود به محدوده دوم هستند و در بقیه روزها اگر کسی نیاز به ورود به محدوده داشت، باید مجوز طرح ترافیک بخرد.

پورسیدآقایی معاون شهردار تهران در این جلسه با بیان اینکه هر دو پیشنهاد اصلی مطرح‌شده می‌تواند به کاهش تعداد ورود خودروها به محدوده بینجامد و ما با آنها موافق هستیم، از رسانه‌ها و کارشناسان درخواست کرد درباره ابعاد مختلف این دو گزینه، به ویژه از منظر پذیرش اجتماعی و کاهش آلودگی هوا، بررسی کارشناسی انجام داده و شورای ترافیک را در تصمیم مناسب یاری کنند.

نهایتا مقرر شد در روزهای آینده، ابعاد اجتماعی این دو گزینه توسط اعضا بررسی شود تا نهایتا در جلسه اصلی شورای ترافیک، انتخاب نهایی بین این دو گزینه انجام گیرد.

 

 

اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد غیر قانونی است

محمد علیخانی در حاشیه صد و نوزدهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اخذ عوارض از طرح زوج و فرد غیرقانونی است اظهار کرد: با توجه به اینکه در روزهای اخیر خبری مبنی بر اخذ عوارض در این محدوده از طریق شهروندان به صورت پیامکی به ما ارسال شد ما این موضوع را به رئیس شورای شهر تهران ارجاع دادیم.

وی افزود: طی مکاتبه‌ای با ریاست شورای شهر تهران داشتیم اعلام کردیم که اخذ عوارض در این بخش  غیرقانونی است و باید این موضوع به معاون شهردار تهران تذکر داده شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران همچنین با اشاره به اظهارات مطرح شده از سوی معاون شهردار تهران مبنی بر اینکه اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد مورد تایید کمیسیون نظارت حقوقی شورای شهر تهران قرار گرفته است، گفت: پس از این اظهارات بنده از آقای امینی رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران پیگیری کردیم و وی نیز این موضوع را تکذیب کرد.

علیخانی با تاکید بر اینکه بر اساس مصوبه شورای شهر تهران اخذ عوارض از محدوده طرح ترافیک قانونی است گفت: شاید در سال آینده بر اساس پیشنهاد ارائه شده از سوی شهرداری تهران در این زمینه بررسی‌های لازم صورت بگیرد اما تا این لحظه هیچ برنامه‌ای برای اخذ عوارض از محدوده طرح زوج و فرد نداریم.

 

 

راهنمایی و رانندگی و حمایت از طرح های رایگان

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص طرح زوج و فرد و طرح ترافیک و اخباری که درباره تغییرات حوزه زوج و فرد به گوش می‌رسد، اظهار داشت: دو طرح محدودیت در تهران اجرا می‌شود. یکی در محدوده طرح ترافیک و دیگری محدوده بزرگتر که شامل طرح زوج و فرد می‌شود که مدل طرح ترافیک سال گذشته تغییر کرد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان این مطلب که همان موقع پلیس با عجله در طرح ترافیک و طرح زوج و فرد مخالف بود، گفت:‌مسئله این است که ما با سطح دانش خودمان به مسئله ورود پیدا می‌کنیم و آحاد جامعه را در نظر نمی‌گیریم؛ همان موقع با عجله‌ای که در اجرای این طرح بود مخالف بودیم.

وی گفت:‌بالاخره در جلسات مختلف تعیین شد که اخذ عوارض در محدوده طرح ترافیک بر اساس ساعات تردد، معاینه فنی شاخص و ... سنجیده شود و افراد بتوانند با پرداخت هزینه از این محدوده استفاده کنند.

این مقام ارشد پلیس راهور پایتخت به اتفاقی که در این حوزه افتاد پرداخت و اعلام کرد: متاسفانه شاهد بودیم افرادی که به محدوده طرح زوج و فرد وارد می‌شدند علاوه بر آنکه عوارض روزانه به مبلغ 45 هزار تومان به حساب‌شان ثبت می‌شد 20 هزار تومان از سوی پلیس جریمه می‌شدند.

مهماندار تصریح کرد: در سال گذشته و در هنگام تصمیم‌گیری اصلا برای محدوده زوج و فرد عوارض تعیین نشد اما متاسفانه دوستان شهرداری از بند مصوبه برداشتی کردند که می‌توانند عوارض را در این محدوده نیز لحاظ کنند.

این مقام ارشد پلیس تهران اعلام کرد: گرفتن عوارض در محدوده زوج و فرد غیرقانونی است و نهادهای مختلف در این زمینه ورود پیدا کرده‌اند. از جمله بازرسی کل کشور، نیروی انتظامی و دیگر نهادها چرا که حق مردم در این خصوص مطرح است.

وی در خصوص پیشنهادات جدید در خصوص تردد در حوزه زوج و فرد،‌گفت:‌ شهرداری می‌گوید تردد زوج و فرد معنا ندارد و محدودیت تردد اعمال شود و هر کسی که هزینه داد می‌تواند وارد شود که این باید در شورای ترافیک تصویب شود که پلیس هم عضو آن است.

سردار مهماندار با تاکید بر این مطلب که پلیس معتقد است که هم اکنون زمان مناسبی برای چنین طرح‌هایی نیست و مردم در طرح قبلی هم توجیه نشده‌اند، سه شاخص را برای هر تغیر ترافیکی در تهران الزامی دانست و گفت: کاهش ترافیک و کاهش آلودگی و رضایتمندی مردم از جمله شاخص‌هایی است که برای پلیس مهم است چرا که پلیس نگران مردم است.

وی گفت: اینکه بیایم محدوده را پولی کنیم  می‌تواند بار ترافیکی را در مناطق پیرامونی گسترش  یا میل مردم به موتورسیکلت را  افزایش دهد. چرا که پرداخت حداقل روزی 15 هزار تومان هم برای مردم می‌تواند سخت باشد؛ از طرفی افزایش بار ترافیک معابر پیرامونی می‌تواند آلودگی هوا را بیشتر کند.

سردار مهماندار به سخن بعضی از دوستان که معترف بودند که اثرات سکونت‌گاهی در محدوده طرح ترافیک کاهش یافته، گفت:‌آیا واقعا فکری شده که با اجرای طرح‌ها برای ساکنین و اموال مردم چه اتفاقی می‌افتد؟

 رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با تاکید بر این مطلب که ایجاد محدودیت در شهر لازمه‌اش توسعه حمل و نقل عمومی است به طرح پرسشی در این خصوص پرداخت و گفت:‌ آیا واقعا سیستم حمل و نقل عمومی پاسخگوی نیاز تردد مردم است؟

وی گفت:‌ما پیشنهادمان این است که در شرایط حاضر باید طرح‌های پیشنهادی مطالعه بیشتر شود و فرصت 6 تا 9 ماهه برای اطلاع‌رسانی فراهم شود تا مردم توجیه شده و بعد تغییرات را لحاظ کنیم.

سردار مهماندار تاکید کرد: پلیس تمایلی به تغییر در این اوضاع و فشار اقتصادی ندارد؛ اگر شهرداری مصر است پیشنهاد ما این است که باید طرح پیشنهادی غیرپولی باشد و پلاک‌های تهران را به سه دسته تقسیم کرده و بر اساس شماره سمت راست آنها هر گروه دو روز در هفته مجاز به تردد باشند؛ یک دو سه در گروه اول، چهار پنج شش در گروه دوم و هفت و هشت و نه در گروه سوم.

وی به مدل‌های حمل و نقل در کشورهای دیگر اشاره و بیان داشت: در کشورهای دنیا وظیفه اصلی شهرداری توسعه حمل و نقل عمومی است و مدیریت خودروهای شخصی با شهرداری نیست؛ وظیفه دولت این است که هزینه استفاده از خودروهای شخصی را بالا برده و تمایل مردم به سیستم حمل و نقل عمومی را ارتقاء دهد؛ در آن کشورها حمل و نقل ارزان، سریع و در دسترس وجود دارد.

سردار مهماندار با اعلام این مطلب که نمی‌شود ممنوعیت و محدودیت را با پول خرید، اعلام کرد: وضعیت تهران برای نیروی انتظامی آنقدر مهم است که فرمانده ناجا، جانشین و رئیس پلیس پایتخت شخصا به این طرح‌ها ورود پیدا می‌کنند و نگرانی دارند تا مردم دچار مشکل نشوند.

وی گفت: پلیس ملاحظه اجتماعی را مدنظر قرار خواهد داد و اجازه نخواهد داد که طرح‌هایی که مردم را گرفتار می‌کند اجرا شود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.