کد خبر: 163878

تأسیس بزرگترین مرکز تحقیقات دارویی در کشور

یک شرکت دانش‌بنیان داخلی به عنوان بزرگترین مرکز تحقیقات دارویی در کشور تأسیس شد؛ این شرکت در زمینه تولید مواد با ارزش افزوده بالا و حجم کم مورد نیاز در حوزه دارویی فعالیت می‌کند.
اتاق خبر 24
یک شرکت دانش‌بنیان با فعالیت در بخش‌های تحقیق و توسعه در حوزه تولید دارو‌های شیمیایی، دارو‌های ضد سرطان، تحقیقات بیولوژی مولکولی، فناوری‌های نانو و بایو، بیولوژی سیستمی، فرمولاسیون دارویی و تولید مواد اولیه دارویی با ارزش افزوده بالا توانسته برای تعداد قابل توجهی از جوانان و نخبگان صنعت دارویی کشور اشتغالزایی کند.

یعقوب حقیقت‌نیا؛ مدیر عامل این مجموعه با بیان اینکه تولید دانش فنی پیچیده یکی از وظایف تعین شده در شرکت است، تصریح کرد: ما با استفاده از این دانش، اقدام به توسعه بازار و ورود به بازار‌های نوظهور دارویی کرده‌ایم.

وی افزود: با تلاش نیروی متخصص داخلی، پرچم ایران را در زمینه تولیدات دارویی برافراشتیم؛ به طور مثال با راه‌اندازی واحد ضد سرطان در شرکت، برای نخستین بار موفق به دریافت تأییدیه GMP در زمینه تولید مواد موثره دارو‌های پرخطر شدیم.

این فعال حوزه دارویی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این واحد از دو قسمت تحقیقات و تولید دارو‌های ضد سرطان تشکیل شده است؛ بخش تحقیقاتی این واحد با تکیه بر دانش متخصصان داخلی و به‌کارگیری اصول و شیوه‌های نوین سنتزی، موفق به ایجاد دانش فنی دارو‌های جدید و پرارزشی مانند بورتزومیب، لتروزول و زولدرونیک اسید شده است.

حقیقت‌نیا ابراز کرد: واحد فناوری‌های نوین دارویی، بیولوژی مولکولی، سنتز شیمیایی، دارو‌های گیاهی، تحقیقات، مهندسی دارو و کنترل کیفیت از دیگر واحد‌های فعال و مستقر در این شرکت است.

منبع: خبرگزاری تسنیم