کد خبر: 163803

کلاهبرداری داماد با همدستی مادرزن

مرد کلاهبردار که با همدستی همسر و مادرزنش و با تشکیل یک باند به بهانه اعزام نیروی کار به قطر از 300 نفر کلاهبرداری کرده بود از سوی پلیس دستگیر شدند.
اتاق خبر 24

چندی قبل فردی با مراجعه به پایگاه پنجم پلیس آگاهی گفت: «از طریق یک سایت اینترنتی با شرکتی آشنا شدم که برای اعزام نیروی کار به قطر ثبت‌نام می‌کرد، پس از اطلاع از محل شرکت به آدرس اعلامی مراجعه و پس از تکمیل فرم، مبلغ 205 هزار تومان پرداخت کردم و مقرر شد که برای اعزام به کشور قطر با من تماس بگیرند؛ اما بعد از چند روز که برای پیگیری با شرکت تماس گرفتم دیگر کسی تلفن هایم را جواب نداد.

پس از این شکایت پرونده‌ای تشکیل شد و در حالی که رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار داشت کارآگاهان با شکایت‌های مشابه دیگری رو به رو شدند. بدین ترتیب تیمی از مأموران پایگاه پنجم به طور ویژه شناسایی و دستگیری کلاهبردار یا کلاهبرداران را در دستور کار قرار دادند.

سرهنگ «خیراله دولتخواه» - رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی در تشریح این خبر گفت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که زمینه فعالیت این شرکت خرید و تولید رنگ صنعتی است و مدیرعامل شرکت با همکاری همدستش و 2 نفر از اعضای خانواده‌اش به بهانه اعزام نیروی کار به کشور قطر مبالغ مختلفی را از مال باختگان دریافت کرده که نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که مدیر عامل شرکت پول‌های دریافتی را به حساب همسر و مادر همسرش واریز کرده است که با هماهنگی مقام قضایی تیمی برای دستگیری متهمان اعزام و مأموران موفق شدند در چند عملیات جداگانه و هماهنگ هر 4 متهم را دستگیر کنند.این مقام انتظامی با بیان اینکه تاکنون 300 نفر از مال باختگان شناسایی شده‌اند، افزود: هر 4 متهم با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

منبع: روزنامه ایران

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.