کد خبر: 16323

محورهای احتمالی مصاحبه المنار با سید حسن نصرالله

برخی منابع لبنانی به محورهای احتمالی مصاحبه جمعه شب شبکه المنار با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان اشاره کردند.
اتاق خبر 24

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله قرار است ساعت ۲۰: ۳۰ شامگاه جمعه این هفته از طریق شبکه تلویزیونی المنار درباره آخرین تحولات لبنان و منطقه به ایراد سخن بپردازد و طی آن مواضع حزب الله را درباره این تحولات از جمله درباره بحران سوریه تشریح کند.

بر اساس گزارش منابع لبنانی، سید حسن نصرالله در این سخنان که در قالب مصاحبه شبکه تلویزیونی المنار با وی بیان خواهد شد، ‌ابتدا به پرونده بسیار پیچیده‌ ریاست جمهوری لبنان و نیز رابطه با مسیحیان اشاره خواهد کرد و بر اصول ثابت و مواضع صریح حزب الله در این زمینه تاکید خواهد کرد و البته به این نکته اشاره خواهد کرد که چشم انداز مرحله کنونی به گونه‌ای نیست که منجر به انتخاب رئیس جمهوری شود.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین در ادامه به مسائل داخلی دیگر لبنان به ویژه گفت‌وگوی ملی خواهد پرداخت که همه گروه‌های سیاسی لبنان به آن نیاز دارند.

وی در ادامه به تحولات می‌دانی سوریه به ویژه مذاکرات اخیر درباره زبدانی، کفریا و الفوعه و چگونگی حضور و نقش آفرینی روسیه در سوریه و نگرانی‌های برخی طرف‌های غربی در این زمینه خواهد پرداخت. پرونده یمن و ادامه جنگ عربستان و متحدانش علیه این کشور از دیگر محورهای مهم گفت‌وگوی تلویزیونی سید حسن نصرالله خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم