کد خبر: 163228

عصبانیت بن سلمان از شاهزاده معروف

مجتهد افشاگر اخبار پشت‌پرده دربار سعودی از کودتای ولیعهد سعودی علیه امیر امارت مکه مکرمه خبر داد.
اتاق خبر 24

مجتهد در توئیتی نوشت: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی شاهزاده خالد الفیصل را در سمت خود به عنوان امیر امارت مکه مکرمه باقی نگه داشت، زیرا او از بزرگان آل سعود است که به سرسپردگی برای بن سلمان رضایت داد. ولیعهد سعودی از خالد الفیصل بهره برداری کرد تا اینگونه نشان دهد که به نسل قدیم احترام می گذارد، اما به نظر می رسد که دو رفتار خالد الفیصل باعث عصبانیت بن سلمان شد و به همین دلیل نیز او دوره ریاست خالد الفیصل بر امارت مکه مکرمه را تمدید نخواهد کرد.

مجتهد درباره دو رفتار خالد الفیصل افزود: اولین رفتار احمقانه الفیصل تلاش بی وقفه برای آگاهی دادن به سلمان عبدالعزیز شاه سعودی درباره کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی بود که در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید. خالد الفیصل گمان می کرد که شاه سعودی برای رسیدگی به این مسئله ورود خواهد کرد.

مجتهد گفت: بن سلمان ضرر نکرد، زیرا شاه سعودی موضوع را اندکی بعد به فراموشی سپرد، اما بن سلمان از رفتار خالد الفیصل خوشش نیامد، زیرا این رفتار را ناشی از سوء نیت خالد الفیصل برای تحریک کردن شاه علیه خودش تلقی کرد.

مجتهد درباره دومین رفتار خالد الفیصل نوشت: دومین رفتار خالد الفیصل که عصبانیت بن سلمان را به همراه داشت، درخواست عاجزانه خالد الفیصل از بازرگانان جلوی دوربین ها برای سرمایه گذاری در داخل عربستان و اعتراف به خروج سرمایه ها از عربستان بود؛ به گونه ای که انگار می گفت که طرح بن سلمان در تشویق سرمایه گذاری شکست خورده است و راهی جزء التماس و درخواست عاجزانه وجود ندارد.

مجتهد افزود: بن سلمان یک شاهزاده کوچک را برای جانشینی خالد الفیصل آماده می کند اما بسیار مردد است و از جانب نسل قدیم نگران است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.