کد خبر: 163116

خداحافظی کارگردان معروف از حوزه هنری

کارگردان انیمیشن‌های معروفی چون «داستان اسباب بازی ۳» و «کوکو» فعلاً از دنیای هنر خداحافظی کرده است.
اتاق خبر 24

لی آنکریچ که در سال ۱۹۹۴ به عنوان کمک تدوینگر و تدوینگر فعالیت خود را در شرکت پیکسار شروع کرده بود و در سال ۱۹۹۵ نیز به عنوان کمک کارگردان انیمیشن‌های شناخته شده‌ای همچون «داستان اسباب بازی ۲» و «کارخانه هیولاها» در این مجموعه کار کرد، بعد از ۲۵ سال همکاری و کسب موفقیت‌های گوناگون از این شرکت جدا شد.

آنکریچ با کارگردانی انیمیشن «داستان اسباب بازی ۳» اولین کارگردان در شرکت «پیکسار» شد که محصولش بیش از یک میلیارد دلار فروش کرده است. این اثر جایزه بهترین انیمیشن را در سال ۲۰۱۱ دریافت کرد. آخرین اثر انکریچ نیر در سال ۲۰۱۷ با انیمیشن «کوکو» بود که ۸۰۷ میلیون دلار فروش داشت و جایزه بهترین انیمیشن اسکار را در سال ۲۰۱۸ از آن خود کرد.

رئیس شرکت پیسکار نیز در مورد جدایی این کارگردان گفت: «او تأثیرات بسیار زیادی بر دنیای انیمیشن گذاشت و ما از او به خاطر ایده‌هایی که استفاده کرد و استعداد‌هایی که به انیمیشن هایش آورد تشکر می کنیم؛ او بخشی از خانواده دیزنی و پیکسار می ماند و ما دلتنگ او خواهیم شد.»

این شرکت در نبود آنکریچ کارگردانی «داستان اسباب بازی ۴» را به جاش کولی سپرده است.

آنکریچ به همکارانش در شرکت پیسکار اعلام کرده است که با این جدایی قصد ندارد در شرکت دیگری فیلمسازی کند و هیچ برنامه‌ای برای این کار ندارد، او فقط می خواهد وقت بیشتری را با خانواده خود بگذراند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.