کد خبر: 162525
گزارش اتاق خبر 24

دانش آموزان گرسنه انگلیسی از سطل آشغال غذا می‌خورند

پر واضح است که رسانه های دشمن سعی دارند تا شرایط اقتصادی در ایران را وخیم جلوه دهند اما آیا آنگونه است که آنها می گویند؟
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

پذیرفتنی است که شرایط اقتصادی نامناسب است، اما نمیتوان آن را وخیم دانست، شرایط برای مردم سخت شده است، اما این سختی باعث نشده که دچار وضعیت کمبود یا گرسنگی در میان اقشار جامعه شود.

نمیتوان یافت که یک دانش آموز گرسنه به مدرسه برود و در آنجا در جست و جوی غذا در سطل زباله شود!

شرایط موجود در جمهوری اسلامی ایران با وجود 40 سال تحریم های سخت اقتصادی است، اما درصد زیادی از شرایط نامناسب اقتصادی به خاطر ناکارآمدی دولتمردان بوده است.

جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم های اقتصادی و ناکارآمدی هایی که بیشتر از تحریم تأثیر منفی داشته است، شرایطش بسیار بهتر و مناسب تر از بسیاری از کشورهای دنیا است که حتی ادعای پیشرفت و توسعه دارند.

حتی ادعا میکنند که در کشورشان کسی گرسنه یا بی خانمان نیست، اما در برخی مواقع نمیتوانند حقایق را کتمان کنند چرا که آنقدر اظهر من الشمس است که نمی توان پنهان کرد.

فقر در کشورهایی که مدعی هستند و دیگر کشورها را متهم به ایجاد فقر در کشور خود میکنند و آنها را شماتت می کنند که مردم را در شرایط بد اقتصادی نگه داشته اند، خود در بدترین شرایط اقتصادی به سر میبرند.

چنین وضعیت اقتصادی بد در کشورهای اروپایی و آمریکا در حالی است که هیچیک از آنها در تحریم اقتصادی نیستند و مراودات آنها با دنیا به آسانی برقرار است و مانعی وجود ندارد.

اما می بینیم، کشورهایی که سعی دارند ایران را با تحریم های اقتصادی در شرایط فقر و گرسنگی قرار دهند، خود پیش از این دچار این درد هستند.

کشورهایی همچون آمریکا و کشورهای اروپایی، به ویژه حتی آنهایی که در زمره کشورهای پیشرفته و ثروتمند هستند، تعداد فقرا و کارتن خواب های آنها از ایران که تحت شدیدترین تحریم های اقتصادی است، بیشتر است.

فقر در انگلیس

با این وجود رسانه های آمریکایی و اروپایی سعی دارند القاء کنند که فقر در ایران بیداد می کند و شمار فقرا و گرسنگان در ایران افزایش یافته است، در حالی که چنین ادعایی دروغ است چرا که سازمان های حمایتی موجود در کشور از چنین اقشاری حمایت می کنند و اجازه نمی دهند که وضعیت معیشت برخی اقشارجامعه وخیم شود.

خبری از سوی رسانه دولتی انگلیس «بی بی سی» منتشر شده که نشان میدهد گرسنگی و فقر در این کشور به مراحل بحرانی خود رسیده است.

مدیر یک مدرسه در انگلستان گفته؛دانش‌آموزان گرسنه، از سطل آشغال غذا می‌خورند!

مدیر این مدرسه در انگلیس می‌گوید ما بچه‌هایی داریم که مطلقاً چیزی برای خوردن ندارند.

مدیر این مدرسه می‌گوید دانش‌آموزان مدرسه او به حدی گرسنه هستند که پس از ورود به مدرسه در سطل آشغال‌ها دنبال غذا می‌گردند.

بی بی سی در این خبر نوشته است، شماری از نمایندگان پارلمان بریتانیا از احزاب مختلف از دولت این کشور خواسته‌اند تا برای مقابله با «ناامنی غذایی» به خصوص در میان دانش‌آموزان، معاونتی را به این کار اختصاص دهد.

شیوون کالینگوود مدیر مدرسه مورکم در لانکاشر که دانش آموزانش گرسنه هستند، می‌گوید از هر 10 دانش‌آموز این مدرسه، یکی از آنها از خانواده‌ای است که نیازهای غذایی خود را از بانک غذایی (جایی که به نیازمندان کمک می‌کند) تامین می‌کند.

یونیسف، صندوق کودکان ملل متحد در سال ۲۰۱۷ در گزارشی گفته بود ۱۹ درصد کودکان زیر ۱۵ سال بریتانیا در خانواده‌هایی زندگی می‌کنند که با مشکل تامین غذا مواجه هستند.

شیوون کالینگوود گفته است در حال حاضر در مدرسه او ۳۵ دانش‌آموز وجود دارند که خانواده‌هایشان از بانک غذایی استفاده می‌کنند. او می‌گوید احتمالا تعداد چنین خانواده‌هایی بیشتر است و آمار موجود تنها درباره خانواده‌هایی است که مدرسه از آن با خبر است.

مدیر این مدرسه گفته؛ ما بچه‌هایی داریم که چیزی برای خوردن ندارند و بچه‌هایی هستند که تنها فکر و ذکرشان غذا است.

او می‌گوید خانواده‌هایی هستند که مرتب به همدیگر مواد غذایی قرض می‌دهند و این مشکلی است که رو به افزایش است.
چنین وضعیتی در بریتانیا در شرایطی اتفاق افتاده و گسترش یافته که این کشور یکی از کشورهای پیشرفته دنیا است.

روابط انگلیس و آمریکا نیز روابط دوستانه و بسیار نزدیکی است، انگلیس کشور ثروتمند و پیشرفته ای است اما وجود فقر به این شدت که دانش آموزان گرسنه به مدرسه می آیند و سطل های زباله را برای پیدا کردن غذا جستجو می کنند، نتیجه سیاست هایی است که سران این کشور پیاده کرده اند.

بخش زیادی از وضعیت موجود در انگلیس به خاطر وجود سیاست اقتصادی لیبرال سرمایه داری در این کشور است.

بخش دیگر به نظامی گری های انگلیس در همراهی با آمریکا باز می گردد، این شرایط نه تنها در انگلیس بلکه در دیگر کشورهای غربی نیز وجود دارد و گسترش هم خواهد یافت.

تنها راه رهایی از چنین وضعیتی در کشورهای اروپایی و غربی قیام و اعتراض مردم به سیاستمداران و سران خود است، همانگونه که مردم فرانسه علیه سران خود دست به قیام و اعتراض زده اند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.