کد خبر: 162486

میزان رضایت زائران اربعین حسینی از عملکرد پلیس

در نظرسنجی ۲ مرحله‌ای میزان رضایتمندی زائران کربلای معلی از عملکرد کارکنان نیروی انتظامی در مراسم اربعین حسینی سال ۹۷ احصاء شد.
اتاق خبر 24

میزان رضایتمندی زائران کربلای معلی از عملکرد کارکنان نیروی انتظامی در مرز‌های زمینی (سال ۹۷) بررسی شد؛ نظرسنجی در ۲ مرحله انجام که مرحله اول در روز‌های ۶ و ۷ آبان (۱۸ و ۱۹ صفر) و مرحله دوم از بعد ازظهر روز اربعین به مدت ۲ روز (۸ و ۹ آبان) در خروجی‌های مرز زمینی ۲ استان خوزستان و ایلام انجام شد که هدف از آن بررسی میزان رضایت از اقدامات نیروی انتظامی و همچنین سایر دستگاه‌های اجرایی از دید زائران کربلای معلی بود، روش تحقیق به صورت پیمایشی و ابزار تحقیق، پرسشنامه بوده است.

جامعه آماری شامل کلیه زنان و مردان بالای ۱۵ سال که در یکی از مرز‌های شلمچه، چذابه و مهران خروج با ورود به کشور عزیزمان ایران را داشتند. حجم نمونه ۱۵۱۲ نفر بوده که افراد مورد مصاحبه از زائران خروجی مرز‌های زمینی ۲ استانی که ذکر شد انتخاب شدند.

اکثر پاسخگویان (۵۹ درصد) مردان و ۶۷.۸ درصد را افراد متأهل تشکیل داده اند. میانگین سنی افراد پاسخگو ۲۶ سال بوده و بیشتر آن‌ها (۲۷.۱ درصد) دارای تحصیلات لیسانس و اکثر آن‌ها (۲۵.۳) دارای شغل آزاد بوده اند.

*۹۳ درصد افراد به صورت انفرادی و یا گروهی و بدون کاروان عازم شده بودند.

*میانگین رضایت از عملکرد نیروی انتظامی ۸۴.۸ (از ۱۰۰ نمره) بوده که بیشترین میانگین رضایت مربوط به نحوه گفتار و رفتار پلیس با زائران با ۸۶.۸ (از ۱۰۰ نمره) و کمترین میانگین رضایت مربوط به نحوه اطلاع رسانی و تبلیغات پلیس با ۸۲.۷ (از ۱۰۰ نمره) بوده است.

در مجموع میانگین موفقیت نیروی انتظامی ۸۴.۳ (از ۱۰۰ نمره) بوده است؛ بیشترین میانگین موفقیت از حضور پلیس با ۸۷.۹ (از ۱۰۰ نمره) و بعد از آن برقراری نظم توسط پلیس با ۸۷.۵ (از ۱۰۰ نمره) می‌باشد، از سوی دیگر کمترین میانگین موفقیت از روان سازی ترافیک توسط پلیس راهنمایی و رانندگی با ۸۱.۹ (از ۱۰۰ نمره) بوده است.

طبق نتایج به دست آمده وضعیت خروجی مرز‌های زمینی ایران و عراق در سطح مطلوب بوده که بیشترین میزان رضایت از عملکرد، در هنگام ورود زائران به کشور است.

میانگین رضایت از عملکرد پلیس افتخاری ۸۸.۵ (از ۱۰۰ نمره) بوده که بیشترین میانگین رضایت مربوط به نحوه رفتار و برخورد پلیس افتخاری ۸۹.۲ (از ۱۰۰ نمره) بوده است.

از نظر پاسخگویی ارگان‌هایی که به زائران خدمات می‌دهند بهترین عملکرد مربوط به نیروی انتظامی در مرز‌های زمینی با میانگین ۸۷.۹ (از ۱۰۰ نمره) بوده است.

بیشترین مواردی که هنگام ورود و خروج زائران مشاهده می‌شد به ترتیب شامل کمبود امکانات رفاهی، ۲۴.۳ درصد، ازدحام جمعیت ۱۹.۹ درصد، اتلاف وقت ۱۲.۸ درصد، عدم نظم و انضباط ۱۲.۱ درصد بوده است.

پاسخگویان به عملکرد پلیس ایران در محدوده پایانه‌های مرزی نمره ۱۸.۲۱ (از ۲۰ نمره) و به عملکرد پلیس عراق ۱۴.۹۴ (از ۲۰ نمره) بوده است؛ نمره پلیس ایران نشانگر رضایت بالا از عملکرد نیروی انتظامی و همچنین عملکرد بهتر پلیس ایران در مقایسه با پلیس عراق است.

همچنین نتایج این نظر سنجی نشان داد ۶۵.۴ درصد از پاسخگویان نحوه برخورد پلیس عراق را خوب و معمولی و ۲۳.۹ درصد بسیار خوب و محترمانه عنوان کرده اند.

 

منبع: افکار نیوز

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.