کد خبر: 161952

درآمد دولت از خسارت وارده به جنگل‌ها

سازمان برنامه و بودجه گزارش داد در سال 96 درآمد دولت از پرداخت جرائم و جبران خسارت وارده به جنگل‌ها و مراتع کشور بیش از 8 میلیارد ریال بوده است.
اتاق خبر 24

بر اساس بررسی عملکرد برنامه ششم توسعه در سال ۹۶ توسط سازمان برنامه و بودجه، با توجه به طرح توقف بهره‌برداری از جنگل‌های شمال کشور در برنامه ششم توسعه که با اختصاص مبلغ ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای با موضوع هزینه‌های توقف بهره‌برداری از جنگل‌های شمال کشور در قانون بودجه ۱۳۹۶ کل کشور آمده است، هر گونه بهره‌برداری از جنگل ممنوع و عملیات بهره‌برداری متوقف گردیده است.

در راستای بهره‌برداری مراتع بر اساس توان اکولوژیک در سال ۹۶ اقدامات زیر انجام شده است. انجام عملیات ممیزی و تنسیق مراتع به میزان ۶۹۱ هزار و ۴۶۴ هکتار، کنترل پروانه و مدیریت چرای دام در سطح ۴ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۸۱۸ هکتار، تهیه طرح مرتع‌داری به میزان ۵۲۲ هزار و ۱۱۹ هکتار، فعال‌سازی طرح‌های مرتع‌داری راکد به میزان ۱۱۵ هزار و ۳۵ هکتار، نظارت کارگاهی بر اجرای طرح‌های مرتع‌داری به میزان ۷۰۵ هزار و ۷۱۴ هکتار انجام شده است.

در خصوص پرداخت جرائم و جبران خسارت وارده به جنگل‌ها و مراتع کشور در سال ۹۶ به میزان ۸.۱۲۳ میلیارد ریال درآمد در سطح کشور اخذ شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.