کد خبر: 161931
اخبار هواشناسی

سامانه بارشی جدید یکشنبه به ایران می آید

کارشناس سازمان هواشناسی گفت:«یکشنبه » سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب وارد کشور می شود که بخش هایی از مناطق را تحت تاثیر قرار می دهد.
اتاق خبر 24

فریبا گودرزی روز شنبه افزود:با خروج سامانه بارشی قبلی از کشور امروز بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام خواهند داشت و شرایط برای انباشت آلاینده ها درشهرهای صنعتی و پرجمعیت فراهم می شود.

به گفته وی، امروز برای شمال غرب به ویژه اردبیل وزش باد به نسبت شدید پیش بینی شده است؛اما فردا سامانه بارشی جدیدی از جنوب و جنوب غرب وارد کشور می شود که برای بخش هایی از غرب، جنوب غرب، شمال غرب، دامنه های البرز از جمله استان های قزوین، البرز و تهران بارش باران و وزش باد را به همراه خواهد داشت.

گودرزی با بیان اینکه بارش در ارتفاعات می تواند به شکل برف باشد گفت: روز دوشنبه هم بارش ها در این مناطق ادامه دارد و شدت آن برای جنوب غرب خواهد بود. همچنین این بارش ها در برخی از نقاط استان هایی مانند کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس و بوشهر با رگبار و رعد و برق همراه خواهد بود.

وی اظهار داشت: دوشنبه علاوه بر این مناطق دربخش هایی از مرکز، شرق، شمال شرق و سواحل دریای خزر بارش های پراکنده خواهیم داشت.

وضعیت هوای تهران/ گرمترین و سردترین نقاط کشور

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: هوای امروز صبح تهران با غبار صبحگاهی همراه بود اما در اواخر وقت افزایش ابر خواهد داشت و فردا نیز بارش باران و وزش باد پیش بینی شده است. کمینه دمای امروز صبح پایتخت منفی 1 بود و بیشینه امروز آن به 12 درجه می رسد.

گودرزی گفت: زرآباد در استان سیستان و بلوچستان 29 درجه سانتی گراد، بندر خمیر 28 درجه و بستان آباد در آذربایجان شرقی 12 درجه زیر صفر و اشنویه در آذربایجان غربی با 11 درجه زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

منبع: خبرآنلاین