کد خبر: 161543

متقاضیان سرخابی‌ها الزاما پیشکسوتان نخواهند بود

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: متقاضیان سرخابی‌ها الزاما پیشکسوتان نخواهند بود بلکه می‌توانند افرادی باشند که پول خرید باشگاه را دارند و می‌توانند مدیران لایق انتخاب کنند و به درستی باشگاه‌داری انجام دهند.
اتاق خبر 24

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی درباره واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گفت: متقاضیان سرخابی‌ها الزاما از پیشکسوتان نخواهند بود. در نتیجه نباید این تصور را داشته باشیم که ملزم هستیم که یک یا چند پیشکسوت یا هوادار، این باشگاه‌ها را خریداری کنند.

وی افزود: باید تاکید کنم که من صاحب رای نیستم. هیات واگذاری هم سمت و سویی ندارد اما شاید از این به بعد همچنین سمت‌گیری داشته باشد. با توجه به اینکه سابقا نیز مزایده‌ای برای این باشگاه‌ها انجام شده، هیات واگذاری سمت و سویی نداشته است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی تاکید کرد: خود را محدود به این پیشنهاد نکنید که صرفا پیشکسوتان این باشگاه را خریداری کنند. رقابت را باز بگذارید. بگذارید کسی که پول دارد و می‌تواند خوب پول خرج کند و خوب مدیر بگیرد، باشگاه را بخرد. اگر چنین کسانی باشند که باشگاه را بخرند خوب است ولی یک وقت کسی نمی‌آید و خودتان (پیشکسوتان) می‌خواهید این کار را انجام دهید که بسم الله.

پوری حسینی ادامه داد: سابقا نیز چهار مزایده برای این باشگاه انجام شده بود ولی دو تا از این مزایده‌ها پوچ بود اما در رقابت سوم دو باشگاه صورت‌های مالی حسابرسی شده نداشتند در رقابت چهارم پول‌ها به موقع داده شد و پاکت‌ها باز شد اما متاسفانه از چهار نفری که در مزایده بودند سه نفر بدهکار بانکی بود که یکی ۱۲۰ میلیارد تومان و یکی بالای ۱۰۰۰ میلیارد تومان بدهی داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا