کد خبر: 161518

تشکیل کمیسیون زنان در مجلس مسکوت ماند

  تشکیل کمیسیون ویژه زنان، جوانان و خانواده با تذکر نماینده خمینی‌شهر در مجلس مسکوت ماند.
اتاق خبر 24

سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس  در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9دی) قوه مقننه، و در جریان بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان درباره  تشکیل کمیسیون ویژه زنان، جوانان و خانواده طی تذکر آیین‌نامه‌ای گفت: براساس ماده (40) آیین‌نامه در مسائل مهم و استثنائى که براى کشور پیش می‌آید، تشکیل کمیسیون ویژه‌اى براى رسیدگى و تهیه گزارش ضرورت پیدا می ‌کند. در این رابطه تشکیل کمیسیون ویژه زنان چه ویژگی و استثنایی دارد. اگر بخواهیم به این منوال پیش رویم باید برای کارگران، فرهنگیان، بازنشستگان نیز کمیسیون ویژه‌ای تشکیل داد.

وی ادامه داد: مسائل و آسیب‌های اجتماعی زیادی در کشور وجود دارد و نمی‌توان برای هر کدام از آنها تشکیل کمیسیون ویژه داد. چنانچه نسبت به تشکیل این کمیسیون اقدام کنیم راه برای عده‌ای جهت تشکیل سایر کمیسیون‌ها نیز باز می‌شود.

 علی لاریجانی، در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: تذکر وارد و قابل تأمل است. تشکیل چنین کمیسیون محملی ندارد، هر چند مسائل اجتماعی برای کشور مهم و قابل تأمل است اما براساس ماده آیین‌نامه تشکیل چنین کمیسیونی ضرورت ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این موضوع را در هیئت رئیسه مطرح و نتیجه را اعلام خواهیم کرد؛ لذا  بررسی این تقاضا به زمان دیگری موکول می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.