کد خبر: 160562

تولید حسگرهای منعطف کاغذی برای لباس های عادی

محققان موفق به تولید نوعی حسگر جدید کاغذی شده اند که با نصب تعداد زیادی ازآن بر روی لباس یک فرد می توان تمام حرکات وی را ردگیری کرد. این دستاورد صنعت رایانه، رسانه و ورزش را متحول می کند.
اتاق خبر 24

تا پیش از این برای ردگیری و ثبت دیجیتال حرکات افراد تصویربرداری از آن با استفاده از دوربین های پیشرفته ضروری بود و علاوه بر این فرد مجبور بود همیشه در برابر دوربین حاضر باشد تا حرکات وی ثبت شود. اما در روش جدید دیگر نیازی به استفاده از تجهیزات گران قیمت، پیچیده و پیشرفته نیست

حسگرهایی که به این شیوه به لباس چسبانده می شوند، کارکردهای مختلفی دارند و شتاب سنج، موقعیت سنج و غیره بوده و حتی نیازی به باتری برای تامین انرژی ندارند.

محققان دانشگاه کارنگی ملون که این حسگرها را تولید کرده اند می گویند تامین انرژی آنها با استفاده از امواج رادیویی صورت می گیرد و بنابراین مهم ترین چالش برای استفاده از حسگرهای پوشیدنی نیز برطرف شده است.

انتظار می رود در آینده از این لباس های مجهز به حسگر برای طراحی شخصیت های سه بعدی بازی های ویدئویی، تولید شخصیت های انیمیشن رایانه ای و حتی تسهیل طراحی سیستم های ورزشی برای حفظ تناسب اندام و غیره استفاده شود.

منبع: خبرگزاری فارس

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.