کد خبر: 160521

خریداران سکه در یک سال گذشته چند ده درصد سود کردند؟

این روز‌ها چه بلایی بر سر سرمایه هایشان آمده! برای درک بهتر موضوع، بیایید به آن‌ هایی که به فکر سرمایه گذاری سه ماهه در بازار سکه بودند، بپردازیم.
اتاق خبر 24

برای درک بهتر موضوع، بیایید به آن‌ هایی که به فکر سرمایه گذاری سه ماهه در بازار سکه بودند بپردازیم. سه ماه پیش یعنی دقیقا ۲۶شهریور، هر سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۶۱۰ هزار تومان قیمت داشت. 

احتمالا این روز‌ها کمتر کسی به فکر سرمایه گذاری بلند مدت در بازار‌هایی مثل سکه و ارز باشد و آن‌ هایی هم که در این بازار فعالیت می‌ کنند عموما نوسان گیر هستند و سودشان را از خرید و فروش‌ های کوتاه مدت کاسب می‌ شوند.

با این حال می‌ شود با یک حساب سرانگشتی بفهمیم کسانی که سکه‌ ها را خریده و به امید سود آن را برای مدت‌ ها در گاو صندوق هایشان نگه داشته اند، این روز‌ها چه بلایی سر سرمایه هایشان آمده. اول از سرمایه گذاری یکساله شروع می‌ کنیم.

سال گذشته این موقع یعنی دقیقا ۲۶آذر سال ۹۶ قیمت انواع سکه از نصف آن چیزی که امروز هست هم کمتر بود. هر سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۴۰۷ هزار تومان قیمت داشت. طرح قدیم یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان فروخته می شد و هر نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۷۰۰ هزار تومان و ۴۰۰ هزار تومان ارزش داشتند.

به عبارت دیگر کسانی که سال گذشته سکه خریده و تا به حال آن را پیش خودشان نگه داشته انده به ازای هر سکه تمام امامی حدود ۱۵۰ درصد سود کرده و سرمایه شان تقریبا دو و نیم برابر شده است، سود شگفت انگیز فقط برای سرمایه گذاری یکساله در بازار سکه نیست. آن‌ هایی که شش ماه پیش سکه خریده اند هم سود کرده اند.

چرا که شش ماه پیش یعنی دقیقا ۲۶ خرداد. هر سکه تمام طرح جدید دو میلیون و ۴۶۰ هزار تومان قیمت داشت و کسانی که از آن موقع تا حالا سراغ سکه هایشان نرفته اند، سود ۴۰ درصدی به جیب زده اند.

البته به هیچ وجه نمی‌ شود به چنین سودی اعتماد کرد. چراکه آن‌ هایی که پارسال سکه خریده بودند. نمی‌ دانستند در طول این یک سال با شش ماه چه بلایی بر سر بازار سکه خواهد آمد.

برای درک بهتر موضوع، بیایید به آن‌ هایی که به فکر سرمایه گذاری سه ماهه در بازار سکه بودند بپردازیم. سه ماه پیش یعنی دقیقا ۲۶شهریور، هر سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۶۱۰ هزار تومان قیمت داشت.

طرح قدیم چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان فروخته میشد و هر نیم سکه و ربع سکه به ترتیب دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ارزش داشتند.

حالا اگر کسی سه ماه پیش سرمایه خودش را وارد بازار سکه می‌ کرد. تا اینجای کار به ازای هر سکه تمام طرح جدید متحمل ضرر یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومانی میشد و سرمایه چنین شخصی با ضرری ۲۶درصدی رو به رو شده است. 

منبع: هفت صبح 
 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.