کد خبر: 160378

جاده مرگ ایران کجاست؟

سرهنگ رضا گودرزی رئیس پلیس راه استان البرز اظهار کرد: از مجموع ۴۵ نقطه حادثه خیز در استان البرز، ۲۹ مورد در آزادراه تهران - کرج و کرج -قزوین و ۱۶ مورد در جاده کرج- چالوس است.
اتاق خبر 24

وی افزود: عمده نقاط حادثه خیز در محور کرج- چالوس در محدوده پیچ ها و ورودی های تونل ها است.

رئیس پلیس راه استان البرز تصریح کرد: برای پیشگیری از حوادث در محدوده آزادراهی، رفع اختلاف سطح آسفالت و شانه خاکی و اختلاف سطح و حاشیه راه، نصب تابلو های هشدار دهنده، مقاوم سازی دیواره تونل ها، ایمن سازی، نصب نیوجرسی در نقاط پرحادثه، نصب چراغ چشمک زن، هم سطح سازی اختلاف سطح جاده و نصب روشنایی در نقاط کور از جمله مواردی است که باید مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به این که جاده کرج - چالوس محور کوهستانی است و شرایط ویژه ای دارد ایمن سازی آن به ویژه در فصول سرد سال الزامی است.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد:با توجه به بارش نزولات جوی و لغزنده بودن جاده و احتمال سقوط بهمن، ایجاد ابرو و لق گیری سنگ ها در نقاط حادثه خیز و ایمنی جاده به صورت مستمر انجام می شود.

رئیس پلیس راه استان البرز با بیان اینکه بیشترین خطر، مربوط به ریزش سنگ در جاده کرج- چالوس مربوط به محدوده امام چشمه تا کندوان است، از رانندگان خواست حتی المقدور در این مناطق توقف نکنند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه یک دستگاه دوربین در قسمت ورودی و خروجی تونل کندوان از طریق پاسگاه کندوان تحت کنترل است، تصریح کرد: تخلفات در داخل تونل و محدوده آن که بیشترین تصادفات در این نقطه رخ می دهد، لحظه به لحظه تحت نظارت پلیس بوده و رانندگان متخلف اعمال قانون خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.