کد خبر: 159275

تاسیس مدارس ۸ استان محروم کشور

مدارس معین به تازگی راه اندازی شده است و هنوز برای سخن گفتن  از نتایج راه اندازی این مدارس زود است. جزئیات طرح مدارس معین هنوز نهایی نشده ست.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

 فاطمه مهاجرانی درباره راه اندازی مدارس معین در ۸ استان محروم کشور اظهار داشت: مدارس معین به تازگی راه اندازی شده است و هنوز برای سخن گفت: از نتایج راه اندازی این مدارس زود است. جزئیات طرح مدارس معین هنوز نهایی نشده ست.

رئیس مرکز ملی استعداد‌های درخشان در ادامه افزود: مدارس معین در در ۸ استان کشور در ۸ مدرسه در هر استان یک مدرسه راه اندازی شده است.

مهاجرانی درباره شیوه انتخاب این مدارس گفت: شیوه انتخاب این ۸ مدرسه در ۸ استان بر اساس بیشترین مدال آور در المپیاد‌ها بوده است.

رئیس مرکز ملی استعداد‌های درخشان درباره امکانات این مدارس بیان کرد: محتوای تکمیلی دروس، فرستادن معلم‌های خوب و فرستادن تجهیزات آزمایشگاهی از جمله امکاناتی است که در مدارس معین عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: اگر ما می‌خواهیم که دانش‌آموزان در کشور حفظ شوند و مهاجرت نکنند باید به آن‌ها نقش بدهیم و اجازه بدهیم فرصت رهبری پیدا کنند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان در ادامه بیان کرد: در طول یک سال دانش آموزان نخبه ما ۷۳۱ مدال جهانی کسب کرده اند؛ که این امر نشان دهنده این است که کشور ما بر جریان نخبه گانی می‌چرخد.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.