کد خبر: 158418
زلزله شب گذشته کرمانشاه

در قصر شیرین فوتی نداشتیم/ ثبت ۱۴۸ پس لرزه از شب گذشته در کرمانشاه /تعداد مصدومان به به ۷۲۹ نفر افزایش یافت

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت:تعداد مصدومین به ۷۲۹ مصدوم نفر افزایش یافت.       
اتاق خبر 24

شب گذشته زمین‌لرزه‌ای با قدرت  ۶.۴ ریشتر در عمق ۵ کیلومتری زمین کرمانشاه را لرزاند. این زمین‌لرزه ۲۷ کیلومتری گیلانغرب، ۳۲ کیلومتری سرپل ذهاب و ۳۳ کیلومتری قصر شیرین در ساعت ۲۰:۰۷ دقیقه رخ داد.

زلزله

 

۶ تیم اورژانس اجتماعی برای مداخله آرام‌سازی روانی تشکیل شد

۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۰:۴۳

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: ۶ تیم اورژانس اجتماعی برای مداخله آرام‌سازی روانی پیش‌بینی و ۲ مرکز تخصصی روان درمانی نیز در مناطق زلزله‌زده راه‌اندازی شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه در پی زلزله شب گذشته در کرمانشاه بهزیستی سریعاً ستادی را برای ارائه خدمات به مردم در مناطق غرب کشور پیش‌بینی کرد، گفت: ۶ تیم اورژانس اجتماعی برای مداخله آرام‌سازی روانی پیش‌بینی و ۲ مرکز تخصصی روان درمانی نیز در مناطق زلزله‌زده راه‌اندازی شده که در این مراکز روانشناسان حضور دارند و در واقع اقدام به ارائه خدمات به افرادی آسیب‌دیده می‌کنند.

 

تعداد پس لرزه های کرمانشاه به ۱۶۵ مورد افزایش یافت

۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۳

مرکز زلزله نگاری از ثبت ۱۶۵ پس لرزه در استان کرمانشاه از شب گذشته تا امروز خبر داد.

 

تعداد بستری شدگان زلزله کرمانشاه به ۳۷ نفر رسیدند

۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۰:۲۵

رئیس اورژانس کشور گفت: تعداد بستری شدگان زلزله کرمانشاه به ۳۷ نفر افزایش یافتند.

پیرحسین کولیوند اظهار کرد: تا کنون ۳۷ نفر بستری داشتیم و مابقی مصدومان حادثه به صورت سرپایی درمان شدند.

 

یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر فرآورده‌های نفتی در مناطق زلزله زده توزیع شد

۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۰:۲۲
مرادحاصل مرادی خصوص آخرین شرایط سوخت رسانی به مناطق زلزله زده گفت: با تلاش‌های صورت گرفته مشکلی در تامین سوخت در مناطق زلزله زده وجود ندارد و روال عادی آن در حال سپری شدن است.
 
وی با اشاره به اینکه مشکلی در عرضه فرآورده‌های سوختی وجود ندارد، افزود: از شب گذشته تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین و نفتگاز ارسال شده است.(بیشتر بخوانید)

 

ثبت ۱۶۱ پس لرزه در کرمانشاه از شب گذشته

۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۰:۰۵

مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه گفت: پس از وقوع زمین لرزه ۶.۴ ریشتری یکشنبه شب سرپل ذهاب، تاکنون ۱۶۱ پس لرزه در استان به وقوع پیوسته است.

فرهاد فروزی افزود: این تعداد پس لرزه پس از وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری ساعت ۲۰ و ۷ دقیقه یکشنبه شب تا ساعت ۸ صبح امروز است.

 
تعداد مصدومین به ۷۲۹ مصدوم نفر افزایش یافت
۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۷

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت:تعداد مصدومین به ۷۲۹ مصدوم نفر افزایش یافت. ۴۴ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در مناطق زلزله زده مشغول ارائه خدمت هستند.

مجتبی خالدی از افزایش مراجعات در مناطق زلزله زده به اورژانس تا کنون خبر داد و گفت: در مجموعه ۷۲۹ نفر که از این تعداد ۳۷ نفر بستری شدند.

خالدی افزود:از مجموع این مراجعین به مراکز درمانی، سرپل ذهاب ۳۷۲ مراجعه، قصر شیرین ۱۰۹ مراجعه، گیلانغرب ۱۷۰ مراجعه، اسلام آبادغرب ۵۴ مراجعه، دالاهو ۶ نفر مراجعه و ثلاث باباجانی ۵ مراجعه، جوانرود ۱ نفر داشته است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور تصریح کرد: از ۳۷ نفری که در بستری هستند،۳۲ نفر در بیمارستان طالقانی، یک نفر در بیمارستان امام خمینی (ره)، بیمارستان امام رضا (ع) یک نفر و بیمارستان امام حسین (ع) ۳ نفر بستری هستند.

وی توضیح داد: ۴۴ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در مناطق زلزله زده مشغول ارائه خدمت هستند و به هیچ عنوان تا کنون کشته‌ای از مراجع رسمی گزارش نشده است.

مناطق زلزله زده قطعی گاز ندارند/ حضور ۸ اکیپ نشت یاب در سر پل ذهاب

۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۷

سیروس شهبازی در خصوص آخرین شرایط گازرسانی به مناطق زلزله زده کرمانشاه از شب گذشته تاکنون گفت: پس از زلزله شب گذشته در شهر‌های سرپل ذهاب، قصر شیرین و گیلانغرب به صورت پراکنده قطعی گاز گزارش شد که بلافاصله اکیپ‌های امدادی شرکت گاز که از قبل آمادگی لازم را داشتند وارد عمل شدند و گاز مناطق قطع شده را با فاصله زمانی کم وصل کردند.

وی با اشاره به اینکه گاز تمام مناطق حتی روستا‌ها برقرار شده، افزود: با تلاش‌های صورت گرفته از همان شب گذشته جریان گاز مجددا برقرار شد و هم اکنون جریان گاز در تمام مناطقی که زلزله در آن‌ها واقع شده برقرار است. (بیشتر بخوانید)

 
 
تعداد مصدومان به ۷۱۶ نفر رسید
۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۹:۲۳
اورژانس کشور اعلام کرد: تعداد مصدومان زلزله شب گذشته کرمانشاه به ۷۱۶ نفر رسید.
 
معاون استاندار کرمانشاه : زلزله دیشب کرمانشاه تلفات جانی نداشته است/ انتقال ۳۴ مصدوم به مرکز استان برای درمان تکمیلی
۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۹:۲۲

مهرداد سالاری درباره زلزله شب گذشته در کرمانشاه بیان کرد: متاسفانه ۶۳۵ نفر از هموطنان مان بر اثر زلزله شب گذشته، مصدوم شده اند.

وی ادامه داد: خوشبختانه سطح آسیب‌ها به مصدومان در مناطق زلزله زده جزئی است و تنها تعداد ۳۴ نفر از آنها برای انجام درمان تکمیلی به کرمانشاه منتقل شده‌اند.

سرپرست اورژانس کشور گفت: تعداد مصدومان زلزله کرمانشاه به ۶۴۶ نفر افزایش یافت و تاکنون ۳۴ نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند و بقیه با خدمات سرپایی درمان شدند.

 

آماده باش تمامی مراکز درمانی بهداشتی و امدادی استان کرمانشاه

۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۹:۱۵

اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان‌های تامین اجتماعی و بهزیستی کرمانشاه دستور داد تا با توجه به وقوع زلزله در استان کرمانشاه در منطقه سرپل ذهاب و دامنه‌های بازی‌دراز لازم است تمامی مراکز درمانی بهداشتی و امدادی آن سازمان تا رفع مشکلات اولیه در آماده‌باش کامل و در خدمت زلزله‌زدگان و مدیریت بحران استان قرار گیرد و از هیچ کوششی دریغ نشود.

زلزله کرمانشاه تلفات جانی نداشت.
 
ثبت ۱۴۸ پس لرزه از دیشب در کرمانشاه
۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۹:۰۹

مرکز زلزله نگاری اعلام کرد: ۱۴۸ پس لرزه از دیشب در کرمانشاه ثبت شده است.

 

۸۷تیم ارزیاب به مناطق زلزله زده اعزام شده اند/ارزیابی ۱۵۰ روستا به پایان رسیده است

۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۸:۵۹

ستاد مدیریت بحران جمعیت هلال احمر شب گذشته با حضور رییس و دبیرکل جنعیت هلال احمر تشکیل شد.

 ۸۷تیم ارزیاب در مناطق زلزله زده از  استان‌های معین کردستان، همدان، لرستان و ایلام تیم‌های واکنش سریع، اوار برداری، جست و جو و اسکان و تغذیه را به سرپل ذهاب، گیلان غرب و قصر شیرین اعزام کرده اند.

طبق اعلام در حال حاضر ۶۴۶ مصدوم ناشی از فرار و یا ناشی از خرابی‌ها داشته ایم.

ارزیابی ۱۵۰ روستا به پایان رسیده و خوشبختانه تا این لحظه فوتی نداشتیم.

بسته‌های غذایی ۷۲ساعته و یک ماهانه بارگیری و به مناطق ارسال شده است.

دبیرکل و رییس سازمان امداد و نجات صبح امروز برای بررسی نحوه امدادرسانی عازم کرمانشاه شده اند.

مرکز امدادهوایی هلال احمر ۵فروند بالگرد را جهت ارائه خدمات در مناطق بصورت اماده باش قرار داده است

علاوه بر استان‌های معین، استان‌های زنجان، آذر غربی، مرکزی و چهارمحال و بختیاری و اصفهان اماده باش قرار دارند که در صورت نیاز به منطقه اعزام بشود.

 

تعداد مصدومان به ۶۴۶ نفر رسید
۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۵

سرپرست اورژانس کشور گفت: تعداد مصدومان زلزله کرمانشاه به ۶۴۶ نفر افزایش یافت و تاکنون ۳۴ نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند و بقیه با خدمات سرپایی درمان شدند.

 

زلزله کرمانشاه تلفات جانی نداشت

۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۳

دبیرکل جمعیت هلال احمر: ارزیابی ۱۵۰ روستا به پایان رسیده و خوشبختانه تا این لحظه فوتی نداشتیم و در حال حاضر ۶۳۴ مصدوم ناشی از فرار و یا ناشی از خرابی ها داشته‌ایم و بسته‌های غذایی ۷۲ساعته و یک ماهه بارگیری و به مناطق ارسال شده است.

فرماندار قصر شیرین: در این زلزله فوتی نداشتیم
۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۸:۲۳

فرماندار قصر شیرین در توضیح آخرین وضعیت مناطق زلزله زده قصر شیرین در برنامه ای تلویزیونی گفت: با وقوع زلزله تیم های ارزیاب و امداد و نجات به مناطق اعزام شدند و تعدادی از مصدومین به بیمارستان ها منتقل شدند در این زلزله فوتی نداشتیم.

تاتار در ادامه افزود: فرماندار کرمانشاه دیشب به روستاهایی که در نزدیک کانون زلزله قرار داشته، مناطق زلزله زده را از نزدیک بررسی کرده است و چندین بالگرد نیز به منطقه اعزام شدند. جلسه مدیریت بحران نیز در امروز با حضور فرماندار در قصر شیرین تشکیل خواهد شد.

زلزله
گزارش اولیه زمین لرزه 6.3 ریشتری سرپل ذهاب تا ساعت 5 صبح مورخ 5 آذر
۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۸:۱۰

گزارش اولیه زمین لرزه 6.3 ریشتری سرپل ذهاب تا ساعت 5 صبح مورخ 5 آذر

زلزله
آخرین اخبار از زلزله کرمانشاه
۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۸:۰۵

آخرین اخبار از زلزله کرمانشاه/از ساعت یک بامداد تاکنون ۹ پس‌لرزه بزرگ‌تر از ۳.۵ ریشتر مناطق زلزله‌زده کرمانشاه را لرزانده که بزرگترین آن‌ها ۵.۲ ریشتر قدرت داشته است. ۵۵۳نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند.۲۶ نفر بستری شدند.

وزیر ورزش دستور داد همه اماکن ورزشی این استان در اختیار زلزله‌زدگان و نیروهای امدادی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.