کد خبر: 157860
بودجه جدید اشتغال مددجویان

برنامه های ویژه اشتغال مددجویان در شرایط جدید/پرداخت ۲۰۰هزار وام

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از برنامه های ویژه اشتغال مددجویان این نهاد در شرایط جدید خبر داد .
اتاق خبر 24

پرویز فتاح بودجه جدید اشتغال مددجویان اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی جدید و نیاز مددجویان به اشتغال برنامه های جدید و منابع جدیدی را با کمک دولت برای ایجاد شغل مددجویان در نظر گرفته ایم.

وی گفت: بطوریکه از محل صندوق توسعه ملی یک و نیم میلیارد دلار در قالب ۱۰۰ هزار فقره وام ۲۵ میلیون تومانی به مددجویان تحت پوشش اختصاص پیدا می کند که پرداخت این وام ها نیز آغاز شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تأکید کرد: وام اشتغال از صندوق توسعه ملی به افراد نیازمند شغل که مددجویان امداد هستند و در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و مناطق روستایی زندگی می کنند، اختصاص پیدا می کند.

به گفته فتاح، امیدواریم بتوانیم تا پایان سال تمامی ۱۰۰ هزار فقره وام را به مددجویان پرداخت کنیم اما چنانچه تعدادی نیز برای سال آینده باقی بمانند، این مبلغ سوخت نمی شود.

وی به همکاری خوب بانک ها با کمیته امداد در جهت پرداخت وام اشتغال اشاره کرد و گفت: همچنین از محل تبصره ۱۶، هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای وام مددجویان به صورت صددرصد جذب شده است که با این مبلغ نیز ۲۰ میلیون وام می دهیم و در مجموع به حدود ۱۰۰ هزار نفر نیز از این طریق وام ارائه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.