کد خبر: 157855
تلاش عربستان برای پاک کردن رد پای بن سلمان

تلاش عربستان برای پاک کردن رد پای بن سلمان در قتل خاشقجی/ پرونده خاشقجی به کجا می‎رسد؟

پایگاه نشریه العربی در گزارشی به تصمیم عربستان مبنی بر اعدام ۵ نفر از مظنونین قتل جمال خاشقجی پرداخته است.
اتاق خبر 24

پایگاه نشریه «العربی» در گزارشی به تصمیم عربستان مبنی بر اعدام ۵ نفر از مظنونین قتل «جمال خاشقجی» پرداخته و می‌نویسد که هدف از این اقدام از میان بردن حقیقت و پشت پرده قتل خاشقجی است.

العربی می‌نویسد: نخست از سوی عربستان انکار آغاز شد و اکنون تناقض‌ها و انحراف درباره قتل خاشقجی. این‌ها مؤلفه‌های پوشش یک قتل است که عربستان سعودی با دقت در حال انجام آن در برابر جهانی تماما مردد، اما بی‌تفاوت انجام می‌دهد.

در ادامه این گزارش آمده است: بی‌نهایت دشوار است درک آنچه که عربستانی‌ها فکر کردند در پی قتل وحشیانه روزنامه‌نگار منتقد سعودی اتفاق خواهد افتاد. چیزی که ما اکنون می‌دانیم این است که تاکتیک آن‌ها در حال حاضر از میان بردن و یا عدم ارائه حقیقت درباره این ماجراست. دستیابی به آن غیر ممکن و غیر قابل نفوذ خواهد بود. ابهام و تناقض، نظم «تحقیقات» و واکنش‌ها به مجرمیت آن‌ها در قتل خاشقجی است.

العربی در بخش دیگری از این گزارش آمده است: نخستین هدف از هرگونه نمایش از سوی عربستان سعودی در این ماجرا تلاش برای محافظت از بن سلمان در برابر هرگونه ارتباط با این جنایت است.

این نشریه در ادامه با اشاره به تصمیم دادستانی عربستان که طی روز‌های گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که به دنبال حکم اعدام برای ۵ نفر از مظنونین این حادثه است، می‌نویسد: بیانیه دادستانی عربستان سعودی مدعی است قتل خاشقجی پس از یک درگیری فیزیکی به دلیل مقاومت وی و تزریق مقدار زیادی مواد مخدر که باعث اوردوز شده روی داده است.

بر اساس ادعای دادستانی عربستان تیم ترور تصمیم می‌گیرد تا گزارشی غلط درباره قتل خاشقجی بنویسد که مدعی است خاشقجی از ساختمان کنسولگری خارج شده است.

العربی با اشاره به این ادعا‌ها و روایات عربستان درباره قتل خاشقجی تأکید می‌کند: واقعیت بسیار بدتر از این است و خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به عمد به وسیله یک تیم ترور ۱۵ نفره کشته می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است: آخرین روایت عربستان سعودی که از سوی دادستانی این کشور به نگارش در آمده است متناقض با اعترافات پیشین این کشور است که از سوی آمریکا نیز مورد حمایت قرار گرفته بود. این روایت در تناقض با شواهد ارائه شده از سوی ترکیه است که بیان کننده طراحی از پیش تعیین شده برای قتل خاشقجی است.

العربی با اشاره به فایل‌های صوتی که ترکیه آن‌ها را ارائه داده است می‌نویسد: ترکیه فایل‌های صوتی در اختیار دارد که در آن «ماهر عبدالعزیز المطرب» که یک افسر امنیتی شناخته شده است پس از اتمام قتل طی یک تماس تلفنی با فردی ناشناس می‌گوید: «به رئیست بگو کار تمام شد.»

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.